Kolejny termin otwarcia szpitala?

Czytaj dalej
Fot. Łukasz Koleśnik
Łukasz Koleśnik

Kolejny termin otwarcia szpitala?

Łukasz Koleśnik

Ostatnio w sprawie lecznicy nie napływały dobre informacje. Czy kolejny termin otwarcia niektórych oddziałów, czyli 28 kwietnia, zostanie dotrzymany?

Wszyscy czekają na szpital w powiecie krośnieńskim. Z jednej strony zarówno Narodowemu Funduszowi Zdrowia, jak i starostwu oraz mieszkańcom zależy na szybkim otwarciu. Z drugiej pośpiech w takich sprawach nie jest wskazany, jak zresztą podkreśla obecny prezes Zachodniego Centrum Medycznego, Wojciech Włodarski.

18 kwietnia nie udało się otworzyć pierwszych oddziałów. NFZ ponownie ogłosił konkursy na lecznictwo szpitalne.
Wszystko byłoby już pewnie gotowe, gdyby nie braki w personelu lekarskim, które zarząd spółki stara się uzupełnić. Bez pełnej kadry NFZ nie podpisze umowy z ZCM.
– Już na samym początku mówiliśmy, że skompletowanie personelu lekarskiego będzie największym problemem – mówi Piotr Bromber, p.o. dyrektor Lubuskiego Oddziału Wojewódzkiego NFZ.
Dodaje, że konkursy zostały ponownie ogłoszone. – Czekamy na oferty na chirurgię ogólną, izbę przyjęć oraz ginekologię i położnictwo – podaje Bromber.

Część oddziałów szpitalnych jest już prawie gotowa. - Mam nadzieję, że do 28 kwietnia uda nam się otworzyć chociaż kilka z nich, m.in. chirurgię ogólną oraz izbę przyjęć - wymienia.
Jeśli się uda, to będzie spory sukces, jednak pod wodzą prezesa Włodarskiego ostatni, ponieważ ten będzie pracował na stanowisku do końca kwietnia. Dlaczego?
- Ze względów osobistych. Nie jest na pewno tak, że w spółce jest tak źle, że próbuję stąd uciec. Wydaje mi się, że w tym czasie wykonaliśmy dużo pracy i poczyniliśmy wiele kroków do uruchomienia szpitala - wyjaśnia Włodarski.

Starostwo powiatowe wystosowało oficjalny komunikat w sprawie prezesa Wojciecha Włodarskiego.
- 30 kwietnia upływa termin wypowiedzenia, jakie na ręce m.in. starosty krośnieńskiego złożył prezes ZCM, W. Włodarski - czytamy w oświadczeniu. - Mamy nadzieję, że jego nowa ścieżka zawodowa przyniesie mu wiele satysfakcji. Jednocześnie dziękujemy W. Włodarskiemu za zaangażowanie jakie włożył w tworzenie Zachodniego Centrum Medycznego. Pan prezes znacznie wcześniej poinformował nas o zmianie swoich planów życiowych. Byliśmy przygotowani na ten ruch. Niebawem przystąpimy do procedury wyłonienia następcy. Do tego czasu miejsce W. Włodarskiego zajmie jego zastępca, wiceprezes Tadeusz Grabski.
- Spółka funkcjonuje normalnie, nie ma żadnego zagrożenia dla jej działalności - zapewnia starosta Mirosław Glaz.
Prezes Włodarski zapewnia, że do końca swojej prezesury będzie intensywnie działał na rzecz szpitala w powiecie krośnieńskim.
- Skupiamy się na uzupełnianiu kadry - podkreśla.
To jednak takie proste nie jest, ponieważ kłopot z lekarzami występuje praktycznie wszędzie.
- Internistów i pediatrów jest niewielu w całym województwie – mówi wicestarosta Tomasz Kaczmarek. - Szukamy i walczymy o pracowników. Nie poddajemy się.

Dodaje, że pośpiech jest też złym doradcą. - Szpital ma dobrze funkcjonować. Nikt nie chce powtórki z czasów, kiedy Grupa Nowy Szpital zarządzała placówką- zaznacza.

Łukasz Koleśnik

W Gazecie Lubuskiej jestem zatrudniony od kwietnia 2015 roku. Opisuję wydarzenia z powiatu krośnieńskiego. Tematyka dowolna: od inwestycji, przez wywiady z ciekawymi ludźmi, po interwencje. Zdarza mi się też popełnić jakiś artykuł sportowy. Prowadzę też portal internetowy Krosno Odrzańskie Nasze Miasto oraz powiązanego z nim Facebooka, gdzie również znajdziecie materiały z krośnieńskiego regionu, mnóstwo galerii zdjęciowych i wiele innych. Prywatnie interesuję się sportem, głównie piłką nożną i koszykówką. Jestem zapalonym kibicem Borussii Dortmund. Biegam, dla zdrowia. Lubię kino, książkę, gry komputerowe. Nie mogę się rozstać z muzyką, więc pewnie mnie spotkasz ze słuchawkami na uszach. Studiowałem dziennikarstwo we Wrocławiu. O dziwo, pracuję jako dziennikarz.

Dodaj pierwszy komentarz

Komentowanie artykułu dostępne jest tylko dla zalogowanych użytkowników, którzy mają do niego dostęp.
Zaloguj się

plus.gazetalubuska.pl

Zaproszenie na konferencję #BYĆ KOBIETĄ On Tour

Spotkanie z Marcinem Prokopem w ramach konferencji #BYĆ KOBIETĄ On Tour

100,00 200,00

W ramach konferencji spotkamy się z Marcinem Prokopem. W rozmowie z Martą Klepką odkryje przed nami swoje pasje i zdradzi kilka anegdot.

Kup teraz

Polska Press Sp. z o.o. informuje, że wszystkie treści ukazujące się w serwisie podlegają ochronie. Dowiedz się więcej.

Jesteś zainteresowany kupnem treści? Dowiedz się więcej.

© 2000 - 2020 Polska Press Sp. z o.o.