Jakub Nowak

Koło Parku Krasnala będzie piękny hotel

Koło Parku Krasnala będzie piękny hotel Fot. arch. urzędu miasta
Jakub Nowak

Stary budynek Ligi Obrony Kraju pięknieje w oczach z dnia na dzień. Już niedługo zmieni się w trzygwiazdkowy hotel.

- Można tylko powiedzieć: wow! - komentuje krótko pani Anita. - Coś pięknego - mówi także pani Halina. - Są powody do dumy - przyznaje również pan Maciej. To tylko kilka z wielu komentarzy, które już teraz pojawiają się choćby na Facebooku, w związku z prowadzonymi pracami w dawnym budynku Ligi Obrony Kraju przy alei Wolności, tuż obok Parku Krasnala.

Przypomnijmy: powstaje tutaj trzygwiazdkowy hotel z wieloma atrakcjami. - W budynku po LOK powstanie hotel i restauracja. Obok, zgodnie z wcześniejszymi zapowiedziami, ma być kręgielnia, SPA z gabinetami kosmetycznymi i fitness - wylicza Ewa Batko, rzecznik nowosolskiego urzędu, od którego inwestor kupił cały budynek. Warto w tym miejscu zaznaczyć, że budynek Ligi Obrony Kraju od wielu lat czekał na kupca. Po wielu staraniach i ogromnej liczbie ogłoszonych przetargów (blisko 20!) w maju 2014 roku miastu udało się w końcu sprzedać stary, zabytkowy teren po LOK. Nabywcą, za kwotę ok. 250 tys. zł, był inwestor ze Wschowy.

Kregielnia! W końcu!

Prace rozpoczęto na początku od rozbiórki (zgodnie z zaleceniami inwestor musiał jednak pozostawić przód budynku w starym kształcie), obecnie można już jednak zobaczyć na miejscu pierwsze, naprawdę bardzo dobre efekty. Sami mieszkańcy najbardziej cieszą się z atrakcji, jakie będą tam miały miejsce. - Kręgielnia! W końcu! - cieszy się m.in. pani Agnieszka.
Kiedy inwestycja zostanie zakończona? - Myślę, że za około tydzień będziemy mogli powiedzieć coś więcej, podać także konkretne terminy - mówił nam w piątek, prosto z placu budowy, pan Waldemar Dul.

Władze miasta nie ukrywają z kolei, że wspomniana inwestycja świetnie wpisuje się w plany dotyczące dalszego rozwoju terenów rekreacyjnych nad Odrą. Warto przypomnieć, że już za rok w okolicy powstanie m.in. Park Fizyki, a jeszcze w maju tego roku, na drodze pomiędzy pierwszą i drugą częścią Parku Krasnala, stworzony zostanie specjalny park linowy.
Do tematu wrócimy.

Jakub Nowak

Dodaj pierwszy komentarz

Komentowanie artykułu dostępne jest tylko dla zalogowanych użytkowników, którzy mają do niego dostęp.
Zaloguj się

Polska Press Sp. z o.o. informuje, że wszystkie treści ukazujące się w serwisie podlegają ochronie. Dowiedz się więcej.

Jesteś zainteresowany kupnem treści? Dowiedz się więcej.

© 2000 - 2023 Polska Press Sp. z o.o.