Komu Czytelnicy przyznają aktorskiego Leona?

Czytaj dalej
Fot. Fot. MAT. LUBUSKIEGO TEATRU
Zdzisław Haczek

Komu Czytelnicy przyznają aktorskiego Leona?

Zdzisław Haczek

Wybieramy z Czytelnikami najpopularniejszą aktorkę lub najpopularniejszego aktora Lubuskiego Teatru w mijającym sezonie 2015/2016.

Czyje role Was poruszyły czy zachwyciły? Przypomnijmy premiery mijającego sezonu: „Gdy przyjdzie sen”, „Małgośka z Zielonej”, „Samotny zachód”, „Tymoteusz wśród ptaków”, „Bestia”, recital Joanny Wąż „ojej, Kobieta”, „Fernando Krapp napisał do mnie ten list”. Nagrodę - Leona Czytelników „GL” - wręczymy na Gali Leonów 2016 - 18 czerwca o 19.00 - którą uświetni koncert Czesława Mozila.

Na kandydatów głosujemy SMS-ami (na każdego można wysłać ich dowolną liczbę). W treści wpisujemy prefiks GLLEON. (po kropce numer kandydata, np. GLLEON.1) i wysyłamy na nr 72355. Koszt SMS-a: 2,46 zł z VAT. Głosowanie trwa do końca plebiscytu - do 10 czerwca do godz. 13.59. Artyści z ich prefiksami: Anna Chabowska (GLLEON.1), Anna Haba (GLLEON.2), Elżbieta Donimirska (GLLEON.4) , Romana Filipowska (GLLEON.5), Marta Frąckowiak (GLLEON.6), Kinga Kaszewska-Brawer (GLLEON.7), Joanna Koc (GLLEON.8), Joanna Koc (GLLEON.8), Tatiana Kołodziejska (GLLEON.9), Alicja Stasiewicz (GLLEON.10), Beata Sobicka-Kupczyk (GLLEON.11), Joanna Wąż (GLLEON.12), Urszula Zdanowicz - Łabiak (GLLEON.13), Wojciech Brawer (GLLEON.14), Jerzy Kaczmarowski (prefiks: GLLEON.15), Robert Kuraś (GLLEON.16), Lech Mackiewicz (GLLEON.17), James Malcolm (GLLEON.18), Janusz Młyński (GLLEON.19), Ernest Nita (GLLEON.20), Aleksander Podolak (GLLEON.21), Marek Sitarski (GLLEON.22), Aleksander Stasiewicz (GLLEON.23), Radosław Walenda (GLLEON.24), Wojciech Romańczyk (GLLEON.25).

Zdzisław Haczek

Piszę o wszystkim – brzmi banalnie, ale… Jako wydawca online muszę obserwować, co się dzieje w regionie, w kraju i na świecie, by być na bieżąco. I żeby poprzez między innymi moje publikacje, na bieżąco był Czytelnik Gazety Lubuskiej. A zatem tak samo „łapię” temat pożaru słomy na polu pod Żaganiem, dramatyczne protesty po wyborach na Białorusi czy wskazanie polskiego kandydata do Oscara (brawo Małgorzata Szumowska!).


 Od początku pracy w Gazecie Lubuskiej (staż rozpocząłem w październiku 1990 r., etat – od 1991 r.) staram się wypatrywać lokalnych talentów, czyli zdolnych Lubuszan i nagłaśniać ich sukcesy. Lubię pilnować karier naszych artystów, bo wychodzę z założenia, że Lubuskie kulturą (między innymi) stoi. Stąd obserwuję, co się dzieje na scenie muzycznej, co na kabaretowej, ale też – „co się pisze”, czyli co wydali nasi literaci. 


Laureat:


 Złoty Dukat Lubuski 2016


Nagroda Kulturalna Miasta Zielona Góra 2020 Jako zielonogórzanin, który lubi spacery po swoim mieście, przyglądam się zmianom. Gdzie budują coś nowego, a gdzie znika kamienica, bo akurat tutaj ma być nowa droga.


 Sekunduję oczywiście rozbudowie i modernizacji instytucji kultury:  •  Muzeum Ziemi Lubuskiej

  •  Lubuskiego Teatru

  •  Filharmonii Zielonogórskiej


  


Pracuję w zielonogórskiej redakcji Gazety Lubuskiej od 1990 roku. Na studiach (filologia polska na Wyższej Szkole Pedagogicznej w Zielonej Górze) działałem w formacjach Zielonogórskiego Zagłębia Kabaretowego (m.in. Drugi Garnitur, Teatr Absurdu ŻŻŻŻŻ). Dawne dzieje, ale... do dziś życie lubię brać z humorem. W Gazecie Lubuskiej zajmuję się tym, co trzeba. Byłem m.in. szefem działów kultury, kultury i oświaty, społecznego... Od 2020 roku pracuję na stanowisku wydawcy online.


Szczególnie lubię ogarniać żywioł kulturalny (nie do ogarnięcia zresztą...) - z aparatem czy z kamerą spotkacie mnie zarówno w rockowym klubie jak też w filharmonii. Uwielbiam chować się w kinowej sali (bez kamery...).


Moje zainteresowania: film, kino, muzyka, teatr, książka, kabaret, historia. 

Polska Press Sp. z o.o. informuje, że wszystkie treści ukazujące się w serwisie podlegają ochronie. Dowiedz się więcej.

Jesteś zainteresowany kupnem treści? Dowiedz się więcej.

© 2000 - 2024 Polska Press Sp. z o.o.