Rajmund Wełnic

Konflikt o maszt telefonii komórkowej w centrum Szczecinka

- Po drugiej stronie ulicy są dwa nadajniki na hotelu Pojezierze, także blisko innych domów, w całym Szczecinku jest zresztą sporo podobnych sytuacji Fot. Rajmund Wełnic - Po drugiej stronie ulicy są dwa nadajniki na hotelu Pojezierze, także blisko innych domów, w całym Szczecinku jest zresztą sporo podobnych sytuacji - mówi członek zarządu wspólnoty
Rajmund Wełnic

Na dachu bloku w centrum Szczecinka stawiany jest maszt telefonii komórkowej. Nie podoba się to sąsiadom z pobliskich budynków. Mowa o ulicy Wyszyńskiego w Szczecinku i „kominiarskim” bloku, wybudowanym przez ówczesną spółdzielnię kominiarzy.

Dziś na jego dachu trwa montaż nadajnika telefonii komórkowej. Protestują mieszkańcy, ale nie tej wspólnoty mieszkaniowej, ale sąsiednich bloków.

Spółdzielnia nie wpuszcza na swoje obiekty

- Telefonia zwracała się do Szczecineckiej Spółdzielni Mieszkaniowej, aby maszt postawić u nas, bo nasze budynki są położone kilka metrów wyżej, ale SzSM ma politykę, aby odmawiać, bo wpływ fal emitowanych przez nadajniki może mieć wpływ na zdrowie - mówi jeden z mieszkańców bloku, który postanowił działać, gdy maszt zaczął rosnąć kilkadziesiąt metrów od jego okien.

Pozostało jeszcze 67% treści.

Jeżeli chcesz przeczytać ten artykuł, wykup dostęp.

Zaloguj się, by czytać artykuł w całości
  • Prenumerata cyfrowa

    Czytaj ten i wszystkie artykuły w ramach prenumeraty już od 3,69 zł dziennie.

    już od
    3,69
    /dzień
Rajmund Wełnic

Z lokalną prasą - najpierw Głosem Pomorza, a następnie Głosem Koszalińskim - jestem związany od 1995 roku. Do redacji trafiłem niemal prosto po studiach. Mam to szczęście, że mogę pisać o swoich pięknych rodzinnych stronach - Szczecinku i powiecie szczecineckim. Szczęśliwie żonaty z Martyną, jakżeby inaczej - mieszkanka Szczecinka. Wolny czas "pożerają" mi obecnie pociechy (Zuzia, 2009) i Felek (2015). Zaciekły kibic piłkarski.


Mieszkaniec Szczecinka od urodzenia, z tym miastem związany razem z rodziną na dobre i złe. Pisałem o Szczecinku i powiecie szczecineckim w Głosie Pomorza, a obecnie w Głosie Koszalińskim, naszym dodatku Głosie Szczecinka oraz na portalach gk24.pl i szczecinek.naszemiasto.pl Z wykształcenia i zamiłowania historyk, więc dzieje regionalne zajmują dużo miejsca w mojej działalności. Cenię sobie interakcje i współpracę z Czytelnikami, którzy współtworzą nasz portal. Piszę dla Nich, z Nimi i o Nich

Polska Press Sp. z o.o. informuje, że wszystkie treści ukazujące się w serwisie podlegają ochronie. Dowiedz się więcej.

Jesteś zainteresowany kupnem treści? Dowiedz się więcej.

© 2000 - 2024 Polska Press Sp. z o.o.