redakcja Gazety Lubuskiej

Kongres w Sławie to impreza dla starych wyjadaczy i przyszłych mistrzów

brydż Fot. Krzysztof Kapica Kongresów brydżowych w Sławie nie trzeba reklamować. Od lat łączą w sobie rywalizację sportową, zabawę oraz wypoczynek.
redakcja Gazety Lubuskiej

59. Międzynarodowy Kongres Brydżowy w Sławie rozpocznie się jutro i potrwa do soboty 9 lipca. W planie ponad 120 godzin zmagań.

Organizatorzy przewidzieli aż 25 turniejów (od rana do północy). W programie jeden turniej z trzema gwiazdkami, trzy turnieje z dwoma gwiazdkami, osiem turniejów jednogwiazdkowych, sześć turniejów wczasowych, jeden specjalny, siedem otwartych, jeden turniej teamów (drużyny z zawodnikami lubuskimi mają 30 proc. zniżki). Ilość gwiazdek przekłada się na rangę, tak więc będzie możliwość zdobycia mnóstwa cennych punktów klasyfikacyjnych i arcymistrzowskich.

Z ważniejszych turniejów zaznaczyć należy: w sobotę (2 lipca) o 15.30 Memoriał Lucyny i Stefana Wachnowskich - pomysłodawców i założycieli Kongresu Sławskiego. Dzień później w niedzielę o 10.00 najważniejszy 50-rozdaniowy turniej z cyklu Grand Prix Polski Par. Na piątek (8 lipca) przewidziano zmagania drużynowe - turniej teamów o „Puchar Lata” pod patronatem Lubuskiego Związku Brydża Sportowego. W sobotę (9 lipca) o 10.00 turniej pamięci Jurka Rymwida, wielkiego przyjaciela Sławy, a o 15.30 turniej o puchar burmistrza Sławy.

Równolegle przewidziano szereg imprez towarzyszących. Będzie muzyka biesiadna, karaoke, konkurs tańca oraz dużo zabaw, gier, konkursów nie tylko brydżowych. Na miejscu atrakcje pod żaglami i jazda na nartach wodnych. W poniedziałek (4 lipca) ognisko z muzyką, grillem dla wszystkich uczestników imprezy. Ozdobą wieczoru będzie występ zespołu „Werwa”.

W trakcie całego Kongresu będzie możliwość gry z arcymistrzami - m. in. obecnymi drużynowymi mistrzami świata. Bedą także specjalistyczne wykłady. Swój przyjazd zapowiedziała znana miłośniczka brydża aktorka Renata Dancewicz. Lubuska młodzież gra w Sławie za darmo.

Więcej informacji w internecie: www.kongres-slawa.pl oraz www.brydzlubuski.pl

redakcja Gazety Lubuskiej

Polska Press Sp. z o.o. informuje, że wszystkie treści ukazujące się w serwisie podlegają ochronie. Dowiedz się więcej.

Jesteś zainteresowany kupnem treści? Dowiedz się więcej.

© 2000 - 2024 Polska Press Sp. z o.o.