Koniec parkowania w kałużach i błocie! Gdzie?

Czytaj dalej
Fot. Eliza Gniewek-Juszczak
Józef Piasecki

Koniec parkowania w kałużach i błocie! Gdzie?

Józef Piasecki

W Nowym Miasteczku, na jednym z największych osiedli szykuje się budowa parkingu na kilkadziesiąt miejsc dla samochodów osobowych.

Planowany parking przy ul. Bolesława Prusa powstanie na wolnym placu przy blokach mieszkalnych. - Ta ulica była remontowana w zeszłym roku, razem z siecią przyległych uliczek. Parking jest ostatnim elementem do zrobienia w tej części Nowego Miasteczka - wyjaśnia burmistrz Danuta. - Mamy trzy koncepcje jego wykonania. Planujemy 64 miejsca parkingowe. To jest duży plac i chcemy go maksymalnie zagospodarować. Teraz jest dosypywany tłuczeń, a docelowo plac zostanie wyłożony kostką. Mieszkańcy narzekają, że przy okazji pory wiosennej jest wielkim problemem z parkowaniem w tym miejscu. Chcemy rozwiązać ten problem – deklaruje włodarz.

O planowanej inwestycji rozmawiamy z Janem Malejem. Mieszka na tym osiedlu. Kiedy pada deszcz widzi jak samochody stoją w błocie. - Niech to będzie parking z prawdziwego zdarzenia. Nie tylko tak, że przejedzie spychacz i na tym koniec roboty. Tak już wcześniej było, że przywieźli szlakę, a potem po niej przejeżdżał walec. Po trzech dniach popadał deszcz i znów było błoto - wspomina mieszkaniec. - Tutaj na osiedlu jest sporo samochodów. Stoją najczęściej w dwóch rzędach. Jak są duże opady deszczu to woda zalega od strony bloków. Jest tutaj nieco niżej i ludzie mają kłopot by wysiąść z samochodów - mówi mieszkaniec ul. 22 Lipca.

Na tę inwestycję gmina zarezerwowała 187 tys. zł. - W maju ogłosimy przetarg na wykonanie tego parkingu – informuje Danuta Wojtasik.

Józef Piasecki

Polska Press Sp. z o.o. informuje, że wszystkie treści ukazujące się w serwisie podlegają ochronie. Dowiedz się więcej.

Jesteś zainteresowany kupnem treści? Dowiedz się więcej.

© 2000 - 2024 Polska Press Sp. z o.o.