Jarosław Miłkowski

Koniec wysadzania bankomatów? Gang rozbity przez policję

W akcji, podczas której zatrzymanych zostało osiem osób, brało udział prawie dwustu policjantów z Gorzowa i z Poznania oraz z Niemiec. Fot. KWP Gorzów W akcji, podczas której zatrzymanych zostało osiem osób, brało udział prawie dwustu policjantów z Gorzowa i z Poznania oraz z Niemiec.
Jarosław Miłkowski

Policja w końcu złapała osoby, które przez kilka ostatnich lat wysadzały bankomaty w powietrze. W ósemce zatrzymanych jest kilku Lubuszan.

To była akcja na ogromną skalę. W poniedziałek 200 policjantów z centralnego biura śledczego, komendy wojewódzkiej w Gorzowie i Poznaniu, a nawet z Niemiec zatrzymało w końcu przedstawicieli dwóch grup przestępczych, które wysadzały bankomaty w powietrze i kradły z nich pieniądze. Robiły to po obu stronach Odry. Działały od stycznia 2013 r. Od tego czasu mogły ukraść nawet 15 mln zł.

CZYTAJ WIĘCEJ:

 • Ilu policjantów brało udział w akcji?
 • Gdzie zatrzymano podejrzanych?
 • Które bankomaty wysadzono w Lubuskiem w powietrze?
Pozostało jeszcze 73% treści.

Jeżeli chcesz przeczytać ten artykuł, wykup dostęp.

Zaloguj się, by czytać artykuł w całości
 • Prenumerata cyfrowa

  Czytaj ten i wszystkie artykuły w ramach prenumeraty już od 3,69 zł dziennie.

  już od
  3,69
  /dzień
Jarosław Miłkowski

Jestem dziennikarzem gorzowskiego działu miejskiego "Gazety Lubuskiej". Zajmuję się tym, co na co dzień dzieje się w Gorzowie - opisuję to, co dzieje się w magistracie, przyglądam się miejskim inwestycjom, jestem też blisko Czytelników. Często piszę teksty o problemach, z którymi mieszkańcy przychodzą do naszej redakcji w Gorzowie (Park 111, ul. Sikorskiego 111, II piętro). Poza tym bliskie mi są tematy związane z Kościołem. Od dzieciństwa jestem też miłośnikiem żużla, więc zajmuję się też tą dyscypliną sportu. Gdy żużlowcy rozgrywają sparingi, turnieje szkoleniowe a także jeżdżą w turniejach za granicą Polski, wybieram się tam z aparatem fotograficznym.

Polska Press Sp. z o.o. informuje, że wszystkie treści ukazujące się w serwisie podlegają ochronie. Dowiedz się więcej.

Jesteś zainteresowany kupnem treści? Dowiedz się więcej.

© 2000 - 2024 Polska Press Sp. z o.o.