Bartosz Sulczewski

Konkurs na dyrektora lubskiego domu kultury ustawiony?

Konkurs na dyrektora lubskiego domu kultury ustawiony? Fot. Google Map
Bartosz Sulczewski

W nerwowej atmosferze przebiega konkurs na stanowisko dyrektora Lubskiego Domu Kultury. Czy urzędnicy łamią prawo?

Swoich sił na stołku szefa LDK postanowiło spróbować siedmiu kandydatów. Trzech odpadło w pierwszej turze konkursu. Wśród nich znalazł się Jarosław Szyperski, były współpracownik burmistrza z czasów kapani wyborczej.

Szyperski nie zgadza się z decyzją komisji konkursowej. Chodzi o dokument potwierdzający jego doświadczenie na stanowisku kierowniczym. - Te dokumenty są dostępne w urzędzie, bo byłem dyrektorem placówki podległej urzędowi - mówi Szyperski, który nie dostarczył na to dowodów.

- Obowiązkiem kandydata jest dostarczenie niezbędnych dokumentów, ja nie będę szukał tego w archiwum - ripostuje burmistrz Lech Jurkowski. - Nigdy nie spotkałem się z taką sytuacją, żeby kandydat nie dostarczył dokumentów, argumentując, że można je gdzieś samemu znaleźć - mówi Henryk Dybka, sekretarz gminy i przewodniczący komisji konkursowej.

Według kandydata konkurs od początku był ustawiony. - Nowego dyrektora już mamy i to od chwili kiedy były dyrektor Krychowski został „poproszony” o przejście na emeryturę, a wszystko związane z konkursem to Matrix - twierdzi Szyperski. Według niego jest już pewniak na to stanowisko. Zdaniem niedoszłego szefa LDK burmistrz nie postępuje uczciwie. - W wyborach samorządowych byłem bardzo blisko Jurkowskiego i przeraża mnie to, że na to stanowisko wyniosłem kłamczucha - twierdzi były współpracownik burmistrza. - Ten pan jest człowiekiem dziwnym i niepoważnym, komisja konkursowa jest przejrzysta i działa niezależnie - twierdzi szef samorządu.

Z kolei Szyperski zarzuca, że w komisji zasiadają tylko ci, którzy słuchają poleceń Jurkowskie -go. - To jego pretorianie - mówi. - Jeśli pretorianami nazywa naczelników i nawet radną z innej opcji politycznej niż ja, to nie mamy o czym rozmawiać - odbija burmistrz. - Z przykrością odrzuciliśmy kandydaturę pana Szyperskiego, bo w drugim etapie konkursu chętnie byśmy wysłuchali jego koncepcji na prowadzenie LDK - stwierdza H. Dybka. Dzisiaj komisja zamierza przesłuchać kandydatów i ustalić, który z nich zostanie wskazany burmistrzowi. On zaś podejmie ostateczną decyzję.

Bartosz Sulczewski

Dodaj pierwszy komentarz

Komentowanie artykułu dostępne jest tylko dla zalogowanych użytkowników, którzy mają do niego dostęp.
Zaloguj się

Polska Press Sp. z o.o. informuje, że wszystkie treści ukazujące się w serwisie podlegają ochronie. Dowiedz się więcej.

Jesteś zainteresowany kupnem treści? Dowiedz się więcej.

© 2000 - 2022 Polska Press Sp. z o.o.