Koronawirus w szkołach? Czy uda się uniknąć zakażeń? - Nie można być nadmiernym optymistą - mówi nam jeden z nauczycieli z Nowej Soli

Czytaj dalej
Fot. pixabay.com
Eliza Gniewek-Juszczak

Koronawirus w szkołach? Czy uda się uniknąć zakażeń? - Nie można być nadmiernym optymistą - mówi nam jeden z nauczycieli z Nowej Soli

Eliza Gniewek-Juszczak

1 września zaczyna się szkoła, a potem może zacząć się Armagedon. Nauczyciel z jednej z nowosolskich szkół podstawowych przyznaje, że problemy z koronawirusem mogą ruszyć po miesiącu lub półtora. Czy da się uniknąć masowych zakażeń w szkołach?

– Panika będzie rozkwitała i będzie uzasadniona. Trzeba przygotować się na najgorsze i nie być nadmiernym optymistą. Myślę, że w całym kraju pewnie zamknięcia szkół nie będzie, ale lokalnie to się będzie zdarzać - mówi nam jeden z nauczycieli z Nowej Soli.

Koronawirus w szkołach?

O przygotowaniach szkół do początku roku szkolnego pod względem epidemii koronawirusa trudno jeszcze uzyskać konkrety. Lubuska posłanka Anita Kucharska - Dziedzic zaproponowała ministrowi edukacji kilka rozwiązań. Konieczne zdaniem posłanki jest wyposażenie wszystkich szkół w płyny do dezynfekcji rąk, a także uzbrojenia nauczycieli w maseczki lub przyłbice, czy wprowadzenia obowiązku mierzenia temperatury wszystkim osobom wchodzącym do budynku, w którym odbywa się nauka dzieci i młodzieży. Posłanka proponuje także zrefundowanie kosztów szczepień na grypę dla nauczycieli, żeby zapewnić ciągłość zajęć w szczycie zachorowań. Anita Kucharska - Dziedzic przyznała w czwartek, 20 sierpnia, że minister Dariusz Piontkowski, jeszcze nie odpowiedział jej w tej sprawie.

To dyrektor szkoły odpowiada za organizacje pracy w swojej szkole.

Pozostało jeszcze 71% treści.

Jeżeli chcesz przeczytać ten artykuł, wykup dostęp.

Zaloguj się, by czytać artykuł w całości
  • Prenumerata cyfrowa

    Czytaj ten i wszystkie artykuły w ramach prenumeraty już od 3,69 zł dziennie.

    już od
    3,69
    /dzień
Eliza Gniewek-Juszczak

Polska Press Sp. z o.o. informuje, że wszystkie treści ukazujące się w serwisie podlegają ochronie. Dowiedz się więcej.

Jesteś zainteresowany kupnem treści? Dowiedz się więcej.

© 2000 - 2024 Polska Press Sp. z o.o.