Koronowane głowy w Orszaku Trzech Króli

Czytaj dalej
Fot. Jarosław Miłkowski
Jarosław Miłkowski

Koronowane głowy w Orszaku Trzech Króli

Jarosław Miłkowski

W rocznicę chrztu Polski do Orszaku Trzech Króli dołączyli także polscy władcy i z mieszkańcami przeszli przez Gorzów. To był widok!

- Ten orszak bardzo mi się podoba. A zwłaszcza korony - mówił wczoraj Michał Guść ze Skwierzyny. Z rodzicami przyjechał po południu do Gorzowa, żeby wziąć udział w Orszaku Trzech Króli. - Jesteśmy po raz pierwszy i na pewno przyjedziemy za rok - dodali rodzice: Agnieszka i Piotr.

Orszak przeszedł ze Starego Rynku na pl. Grunwaldzki. We-dług szacunków organizatorów wzięło w nim udział co najmniej 3 tys. osób. Odbył się już drugi raz. Oprócz postaci biblijnych szli w nim też polscy władcy - to nawiązanie do 1050. rocznicy chrztu Polski.

Jarosław Miłkowski

Jestem dziennikarzem gorzowskiego działu miejskiego "Gazety Lubuskiej". Zajmuję się tym, co na co dzień dzieje się w Gorzowie - opisuję to, co dzieje się w magistracie, przyglądam się miejskim inwestycjom, jestem też blisko Czytelników. Często piszę teksty o problemach, z którymi mieszkańcy przychodzą do naszej redakcji w Gorzowie (Park 111, ul. Sikorskiego 111, II piętro). Poza tym bliskie mi są tematy związane z Kościołem. Od dzieciństwa jestem też miłośnikiem żużla, więc zajmuję się też tą dyscypliną sportu. Gdy żużlowcy rozgrywają sparingi, turnieje szkoleniowe a także jeżdżą w turniejach za granicą Polski, wybieram się tam z aparatem fotograficznym.

Polska Press Sp. z o.o. informuje, że wszystkie treści ukazujące się w serwisie podlegają ochronie. Dowiedz się więcej.

Jesteś zainteresowany kupnem treści? Dowiedz się więcej.

© 2000 - 2024 Polska Press Sp. z o.o.