Kostrzyn będzie miał nowe mosty. Powstaną na Warcie i Odrze. Prace już ruszyły, na razie na papierze [ZDJĘCIA]

Czytaj dalej
Fot. wizualizacja
Jakub Pikulik

Kostrzyn będzie miał nowe mosty. Powstaną na Warcie i Odrze. Prace już ruszyły, na razie na papierze [ZDJĘCIA]

Jakub Pikulik

Nowy most kolejowy nad Odrą, przeprawa drogowa nad tą samą rzeką i nowy most nad Wartą, a do tego obwodnica - te inwestycje w najbliższych latach odkorkują miasto.

W środę, 7 listopada, odbyło się spotkanie, poświęcone ochronie przeciwpowodziowej w dorzeczu Odry. Projekt opiewa na kwotę 4,7 mld zł i już trwają prace projektowe. Dla kostrzynian najważniejsza informacja jest taka: będzie nowy most nad Wartą. Obecny uniemożliwia przepływanie pod nim lodołamaczy przy wysokim stanie rzeki. To bardzo utrudnia prace, gdy lód skuje Odrę i Wartę.

Pozostało jeszcze 86% treści.

Jeżeli chcesz przeczytać ten artykuł, wykup dostęp.

Zaloguj się, by czytać artykuł w całości
  • Prenumerata cyfrowa

    Czytaj ten i wszystkie artykuły w ramach prenumeraty już od 3,69 zł dziennie.

    już od
    3,69
    /dzień
Jakub Pikulik

Dziennikarzem "Gazety Lubuskiej" jestem od 2008 r. Niemal od początku moja praca w GL związana jest z działem internetowym. To obecnie najbardziej dynamicznie zmieniająca się dziedzina pracy dziennikarza. Zajmuję się sprawami całego regionu. Poruszam tematy społeczne, ekonomiczne i inne. Często przygotowuję materiały kryminalne, informacje dotyczące wypadków i głośnych akcji lubuskiej policji. Zajmuję się również sprawami dotyczącymi Kostrzyna nad Odrą i całego powiatu gorzowskiego.


A prywatnie? Mieszkam w podgorzowskiej Kłodawie. Interesuję się historią regionu. Uwielbiam górskie wycieczki piesze i rowerowe. Od kilku lat pasjonuję się też strzelectwem sportowym. 

Polska Press Sp. z o.o. informuje, że wszystkie treści ukazujące się w serwisie podlegają ochronie. Dowiedz się więcej.

Jesteś zainteresowany kupnem treści? Dowiedz się więcej.

© 2000 - 2024 Polska Press Sp. z o.o.