Kostrzyn jak Dziki Zachód

Czytaj dalej
Fot. Jakub Pikulik
Jakub Pikulik

Kostrzyn jak Dziki Zachód

Jakub Pikulik

- Samochody blokują ul. Milenijną - żalą się mieszkańcy. - Gdzie mamy parkować? - pytają „sprawcy”.

„Sprawcy” to pracownicy firm, które są przy ul. Milenijnej. Szczególnie Olsy, bo rozbudowała się kosztem miejsc postojowych. Tomek jest jednym ze „sprawców”, ale też widzi problem i doskonale rozumie, że ktoś może się denerwować. On sam też się denerwuje, bo samochody parkują na trawie, na chodnikach, łamiąc zakaz zatrzymywania się, który ustawiono przed Olsą.

- Kiedy część pracowników kończy pracę i przyjeżdża druga zmiana, cała ulica się korkuje. Przyjeżdża kilka autobusów z pracownikami, do tego samochody prywatne i tiry z towarem do innych firm. Na tej drodze jest jak na Dzikim Zachodzie - przyznaje Tomek.

- Gdzie jest policja? - pyta wielu kostrzynian. - Policjanci regularnie odwiedzają to miejsce, ale nie mogą być tam przez cały czas. Problem parkowania przy ul. Milenijnej faktycznie trwa dość długo. W tej sprawie interweniował już dzielnicowy, policjanci ruchu drogowego, a nawet komendant. Sprawę nowych parkingów muszą rozwiązać między sobą właściciele firmy i strefy ekonomicznej. My będziemy egzekwować przepisy i karać kierowców, którzy je łamią - mówi Marcin Maludy, rzecznik prasowy lu-buskiej policji.

Przyznaje on, że parkujące na ulicy samochody stwarzają zagrożenie i utrudniają przejazd innym kierowcom.

Drogówka potrafi tu wystawić nawet 30 mandatów jednego dnia (tak było choćby 4 kwietnia). - Były też wezwania na komisariat z prośbą, żeby kierowcy wyjaśnili, dlaczego postawili samochód w sposób niezgodny z przepisami. Będziemy regularnie zaglądać w to miejsce. Jeśli przepisy będą łamane, będą kolejne mandaty. Z jednej strony rozumiemy, że w tej konkretnej firmie zatrudnionych jest wielu pracowników, ale z drugiej strony nie można łamać przepisów - zapowiada Maludy.

Ostatnio przy ul. Milenijnej policjanci wystawili 30 mandatów za „złe” parkowanie . Mundurowi już zapowiadają kolejne akcje.
Jakub Pikulik Ostatnio przy ul. Milenijnej policjanci wystawili 30 mandatów za „złe” parkowanie . Mundurowi już zapowiadają kolejne akcje.

Czy akcje policji odstraszą „sprawców”? - Ludzie śpieszą się do pracy, ciężko zarabiają na chleb i czasem gdy nie ma już miejsca, muszą tu postawić auto. Przecież to nie nasza wina, że nie ma parkingów! - bulwersuje się Adam z Olsy.

Jakub Pikulik

Dziennikarzem "Gazety Lubuskiej" jestem od 2008 r. Niemal od początku moja praca w GL związana jest z działem internetowym. To obecnie najbardziej dynamicznie zmieniająca się dziedzina pracy dziennikarza. Zajmuję się sprawami całego regionu. Poruszam tematy społeczne, ekonomiczne i inne. Często przygotowuję materiały kryminalne, informacje dotyczące wypadków i głośnych akcji lubuskiej policji. Zajmuję się również sprawami dotyczącymi Kostrzyna nad Odrą i całego powiatu gorzowskiego.


A prywatnie? Mieszkam w podgorzowskiej Kłodawie. Interesuję się historią regionu. Uwielbiam górskie wycieczki piesze i rowerowe. Od kilku lat pasjonuję się też strzelectwem sportowym. 

Polska Press Sp. z o.o. informuje, że wszystkie treści ukazujące się w serwisie podlegają ochronie. Dowiedz się więcej.

Jesteś zainteresowany kupnem treści? Dowiedz się więcej.

© 2000 - 2024 Polska Press Sp. z o.o.