Kostrzyn nad Odrą: Komisja ustaliła, że skieruje wniosek do wojewody z prośbą o uzasadnienie decyzji w sprawie zmiany nazwy szkoły

Czytaj dalej
Fot. Renata Hryniewicz
Renata Hryniewicz

Kostrzyn nad Odrą: Komisja ustaliła, że skieruje wniosek do wojewody z prośbą o uzasadnienie decyzji w sprawie zmiany nazwy szkoły

Renata Hryniewicz

Komisja społeczna debatowała dziś (31 styczeń) nad uchwałą dotyczącą zmiany nazwy Szkoły Podstawowej nr im. Wojsk Ochrony Pogranicza. Wojewoda lubuski Władysław Dajczak, powołując się na ustawę o zakazie propagowania komunizmu lub innego ustroju totalitarnego nakazał zmianę nazwy szkoły. Na spotkanie komisji przyszli byli żołnierze WOP.

Rada Pedagogiczna, Samorząd Uczniowski i Rada Rodziców przygotowały uchwały, z których wynika, że „obecny patron nie jest wzorem do naśladowania z racji swej przeszłości i prezentowanych poglądów politycznych”. Kostrzynianie, część radnych i niektórzy rodzice uważają to za absurd. Największym argumentem ich sprzeciwu jest to, że to właśnie WOP 1981 r. w czynie społecznym wybudował tę szkołę, stąd też jest jej patronem.

W uzasadnieniu decyzji wojewody, było tylko wskazanie na ustawę dekomunizacyjną. Komisja zdecydowała więc, że pierwszym krokiem w tej sprawie, będzie wystąpienie do wojewody. o rzetelne uzasadnienie zarządzenia.
Więcej o tym w poniedziałkowym papierowym wydaniu Gazety Lubuskiej i na plus.gazetalubuska.pl

Renata Hryniewicz

Jestem otwarta dla innych i staram się pomóc wszystkim, którzy potrzebują mojej pomocy. Jestem optymistką i nigdy się nie załamuję. Wierzę, że zawsze jest jakieś wyjście. Lubię dobry żart i ludzi wesołych z pozytywną energią. Nie znoszę smutasów. Nie lubię się kłócić. Nawet jeśli muszę ustąpić, zrobię to, żeby uniknąć sporów. Moją wadą jest za mała asertywność, zaletą - jak mówią przyjaciele - to, że potrafię wysłuchać. Ponoć zawsze daję dobre rady. Śpiewam w zespole chałturniczym, bo śpiew sprawia mi radość i daje ulgę. Lubię dobrą książkę i film.

Dodaj pierwszy komentarz

Komentowanie artykułu dostępne jest tylko dla zalogowanych użytkowników, którzy mają do niego dostęp.
Zaloguj się

plus.gazetalubuska.pl

Polska Press Sp. z o.o. informuje, że wszystkie treści ukazujące się w serwisie podlegają ochronie. Dowiedz się więcej.

Jesteś zainteresowany kupnem treści? Dowiedz się więcej.

© 2000 - 2019 Polska Press Sp. z o.o.