Kożuchów: Stare miasto będzie jak nowe?

Czytaj dalej
Fot. Fot. Mariusz Kapala / Gazeta Lubuska
Jakub Nowak

Kożuchów: Stare miasto będzie jak nowe?

Jakub Nowak

Gmina dostała pieniądze na remont ratusza. Burmistrz chce też ruszyć z odnową kamienic.

Władze województwa przyznały w miniony poniedziałek dotację w wysokości 40 tys. zł na „remont północnej części elewacji wraz z wymianą stolarki okiennej i drzwiowej”. - To bardzo dobra informacja. Pierwszy raz dostaliśmy takie pieniądze od zarządu województwa na zabytki - cieszy się burmistrz gminy, Paweł Jagasek.

Przy okazji tej wiadomości, od razu jednak pojawiły się pytania internautów odnośnie remontu walących się od lat kamienic. I to nie tylko tych w rynku. - Zaczynamy od ratusza, ale stworzyliśmy też w budżecie fundusz dla wspólnot mieszkaniowych w wysokości 200 tys. zł. Właśnie czekam na dokończenie dokumentacji kamienicy 24 i ona w tym roku też zostanie zrobiona. A już mam kilku następnych chętnych - wyjaśnia nam burmistrz. Kamienice 23 i 22 też mają dokumentację, tyle tylko że kosztorys był tam trochę większy. Musimy go zweryfikować - dodaje.

Od remontu ratusza ma rozpocząć się remont całej starówki.
Fot. Mariusz Kapala / Gazeta Lubuska Od remontu ratusza ma rozpocząć się remont całej starówki.

Czy jest szansa na to, że kwota na wspomniany fundusz ulegnie zwiększeniu?

- To zależy od tego jak dużo pozyskamy środków unijnych na inne potrzeby. - We wrześniu będziemy składać wniosek na „schetynówkę” na os. XXX-lecia. Tam będzie potrzeba ok. 3 mln zł na wkład własny - wyjaśnia P. Jagasek. - Chciałbym utrzymać to na poziomie 200 tys. zł. Szkoda, że poprzednicy tego nie zrobili, bo gdyby co roku dawać każdej kamienicy po 100 tys. to już byśmy mieli pół starówki zrobione, jak nie więcej - kwituje burmistrz Kożuchowa.

Jakub Nowak

Polska Press Sp. z o.o. informuje, że wszystkie treści ukazujące się w serwisie podlegają ochronie. Dowiedz się więcej.

Jesteś zainteresowany kupnem treści? Dowiedz się więcej.

© 2000 - 2024 Polska Press Sp. z o.o.