„Krasnal” zaczaruje dzieci. I uwaga na... triceratopsa!

Czytaj dalej
Fot. Fot. Mariusz Kapala / Gazeta Lubuska
Józef Piasecki

„Krasnal” zaczaruje dzieci. I uwaga na... triceratopsa!

Józef Piasecki

Od niedzieli nowa atrakcja w Parku Krasnala w Nowej Soli: jazda na triceratopsie i silezaurze. Powstanie też ścieżka edukacyjna grzybów. To doskonała oferta dla rodziców z dziećmi.

– Jedziemy do „Krasnala”? – pytamy z żoną. Odpowiedź zawsze brzmi: – Taaaak! Ośmioletnia Marcelinka i czteroletni Szymuś mają tam swój świat, który rośnie razem z nimi. Bardzo chętnie do niego przyjeżdżają z Kożuchowa.

We wtorek pojawiliśmy się około godziny 17. Zimno, pusto, nie było już dzieci. Nietrafiony wyjazd? Tylko pozornie. Kiedy dorośli wymiękają ze względu na pogodę, otoczenie gigantycznego placu zabaw na maluchy działa hipnotycznie. Marcelinka musi pozjeżdżać na linie, wspinać się. Szymuś od razu sprawdza, dlaczego dziś nie kursuje ciuchcia. Od niedzieli ciuchcia ma ruszyć z przytupem.

W czasie deszczu...

Krasnal przyciąga najmłodszych niezależnie od pogody. Centrum Zabaw i Rozrywki „Solusiowa Przystań” to zjeżdżalnie, trampoliny i wszystko to, co powoduje, że większe dzieciaki po kwadransie są spocone, ale uśmiechnięte od ucha do ucha. Później wołami trzeba je wyciągać do domu. Dla dorosłych chwila odpoczynku przy stoliku. Czas na kawę i coś słodkiego. Dla najmłodszych sala obok.

Są i imprezy – urodziny i imieniny obchodzone w specjalnej salce. Ile razy Marcelinka i Szymuś balowali w „Krasnalu”? Nie pamiętam, ale było tego sporo. Jednak radość latorośli, które są w swoim żywiole, na długo pozostaje w pamięci. Siedząc z innymi rodzicami, wystarczy tylko nasłuchiwać, czy przypadkowe zderzenie głowami nie skończy się guzem i płaczem. Koniecznie co jakiś czas wskazane jest także tankowanie dla podopiecznych: sok, woda lub inne paliwo mile widziane.

Pojeżdżą na dinozaurach

Marcin Walasek z firmy Malpol zachęca do odwiedzin Parku Krasnala. – Czeka tor wyścigów samochodowych dla dzieci. Pojawiły się nowe pojazdy – challengery. Ruszają kursy ciuchcią. Nowością będą jadące dinozaury. Na razie są schowane. Do dyspozycji najmłodszych od niedzieli będzie pięć przemieszczających się replik, między innymi triceratopsa i silezaura – wy-licza pan Marcin. Odnawiane będzie minizoo. Dopiero zaczęły się ciepłe dni, więc niebawem wszystkie prace ruszą pełną parą. Powstanie też ścieżka edukacyjna grzybów.

Wspinaczka także dla dzieci

Łukasz Hendel, prezes stowarzyszenia P.A.R.K., zawiaduje terenem roboczo zwanym Parkiem Krasnala 2. Jest tam jedyny w Polsce tor rowerowy BMX, który spełnia normy międzynarodowej federacji kolarskiej.

– Prowadzimy także Wake Park na obiekcie stawów Kaczej Górki. Jest tam dwumasztowy wyciąg do nart wodnych. Codziennie wieczorami w tym rejonie można zobaczyć, jak dużo młodzieży i dorosłych korzysta z systemu drążków. Zupełną nowością jest park linowy z czterema poziomami tras o różnym poziomie trudności. Najwyższa z nich jest na wysokości 7,5 metra i ma 160 metrów długości. Najłatwiejszą trasę pokonują nawet trzyletnie dzieci, asekurowane przez rodziców. To naprawdę duża frajda – zachęca pan Łukasz.

Józef Piasecki

Polska Press Sp. z o.o. informuje, że wszystkie treści ukazujące się w serwisie podlegają ochronie. Dowiedz się więcej.

Jesteś zainteresowany kupnem treści? Dowiedz się więcej.

© 2000 - 2024 Polska Press Sp. z o.o.