Marcin Łada

Król może być tylko jeden i jest. To Peter Prevc.

Marcin Łada

Słoweniec Peter Prevc mistrzem świata w lotach. Lider Pucharu Świata dwa razy poprawiał rekord skoczni. Drużynowo triumfowali Norwegowie.

Rywalizacja na mamucie w Bad Mitterndorf trwała przez dwa dni. W piątek wspaniałymi lotami uraczyli nas weteran Noriaki Kasai i Prevc. Najpierw 43-letni Japończyk poleciał na 240,5 metra, ale niecały kwadrans później słoweński orzeł wylądował na 243 metrze i ustał ten rekordowy skok. W drugiej serii zmieniły się warunki i długość rozbiegu. Najlepiej wykorzystał to Norweg Kenneth Gangnes, który prowadził na półmetku rywalizacji. Najlepiej z naszych prezentował się Dawid Kubacki, który osiągnął 208 m i poprawił rekord życiowy. Polak był 18.

W sobotę wiatr pozwolił rozegrać tylko jedną serię. Tym razem pogoda puściła oko do Prevca, a odwróciła się od Gangnesa. Słoweniec skoczył, kiedy warunki były bardziej sprzyjające i bezwzględnie to wykorzystał. Efekt? 244 metry i kolejny rekord obiektu. Norweg walczył z podmuchami i przegrał rywalizację zaledwie o 3,3 pkt. Gdyby była jeszcze czwarta seria... Najlepszy z Polaków Kubacki znów pokonał „granicę przyzwoitości” i po próbie na 206,5 m został sklasyfikowany na 15. pozycji.
Imprezę zamknęła niedzielna drużynówka. Niemal każdy z zespołów miał słabsze momenty, ale triumfowali ci, którzy błyszczą od początku sezonu. Norwegowie regularnie meldują się w czołówce konkursów PŚ i ich złoto w lotach to nie przypadek. Cała czwórka skakała bardzo równo i daleko prowadząc od początku do końca z dużą przewagą. Nasi zaczęli obiecująco, a skończyli na piątym miejscu.

Wyniki

Marcin Łada

Jestem dziennikarzem sportowym i koncentruję się głównie na sportach motorowych. W redakcji „GL” odpowiadam za żużel, ale nie tylko. W sferze moich zainteresowań są także: futbol, koszykówka, pięciobój czy tenis stołowy. Chętnie piszę o sporcie amatorskim.

Polska Press Sp. z o.o. informuje, że wszystkie treści ukazujące się w serwisie podlegają ochronie. Dowiedz się więcej.

Jesteś zainteresowany kupnem treści? Dowiedz się więcej.

© 2000 - 2024 Polska Press Sp. z o.o.