Krośnieńscy radni dołożą się do projektu. Naprawa kostki na placu św. Jadwigi Śląskiej coraz bliżej

Czytaj dalej
Fot. Łukasz Koleśnik
Łukasz Koleśnik

Krośnieńscy radni dołożą się do projektu. Naprawa kostki na placu św. Jadwigi Śląskiej coraz bliżej

Łukasz Koleśnik

Wczoraj krośnieńscy radni podnieśli ręce za projektem uchwały, który dotyczył wsparcia Generalnej Dyrekcji Dróg Krajowych i Autostrad przy modernizacji poniemieckiej kostki na placu św. Jadwigi Śląskiej.

- Tragedia - skomentował pan Andrzej, zapytany o stan drogi krajowej, przebiegającej przez plac św. Jadwigi Śląskiej. - Nie ma już miejscowego, który jeździłby środkiem, bo są tutaj takie wyboje i kocie łby.

Taka sytuacja trwa od lat, jednak ostatnio pojawiła się szansa na naprawę fragmentu na placu przed kościołem. Jak podkreśla burmistrz Marek Cebula, jeśli dojdzie do prac, to nie tylko pas drogowy na placu zostanie naprawiony, ale również teren wokół niego.

 • "Natężenie ruchu drogowego w mieście nie zmalało" - mówi Marek Cebula.
 • Nie ma żadnego projektu przebudowy drogi krajowej, przebiegającej przez Krosno Odrzańskie. Dlaczego?
 • Nawierzchnia placu się zmieni i zmiast kostki będzie asfalt?

CZYTAJ WIĘCEJ:

 

Pozostało jeszcze 78% treści.

Jeżeli chcesz przeczytać ten artykuł, wykup dostęp.

Zaloguj się, by czytać artykuł w całości
 • Prenumerata cyfrowa

  Czytaj ten i wszystkie artykuły w ramach prenumeraty już od 3,69 zł dziennie.

  już od
  3,69
  /dzień
Łukasz Koleśnik

Co robię?


Żadna tematyka mnie nie odstrasza. Biznes, polityka, sport, reportaże, fotoreportaże, relacje, newsy, historia. Dzięki temu też pogłębiam swoją wiedzę i doskonalę swoje umiejętności.


Największą satysfakcję z pracy mam wtedy, kiedy w jakiś sposób mogę pomóc. Dlatego często opisuję ludzi z problemami, chorych i potrzebujących oraz zachęcam do pomocy. I kiedy uda się pomóc nawet w najmniejszym stopniu, to jest plus. 


Działam głównie na terenie powiatu krośnieńskiego. Obecnie trzymam rękę na pulsie, jeśli chodzi o poszczególne inwestycje w regionie, jak chociażby przygotowywane podniesienie zabytkowego mostu w Krośnie Odrzańskim (Czy zabytkowy most w Krośnie Odrzańskim zostanie podniesiony w tym roku? To coraz mniej prawdopodobne), przyglądam się rozwojowi szpitala w regionie (Zachodnie Centrum Medyczne w końcu kupiło nowy rentgen do szpitala. Budynek w Gubinie doczeka się termomodernizacji).


Jak trafiłem do Gazety Lubuskiej?


W Gazecie Lubuskiej jestem zatrudniony od kwietnia 2015 roku. Wcześniej też pracowałem jak dziennikarz, głównie na terenie Gubina i okolic. Tam stawiałem też swoje pierwsze kroki w zawodzie, poznałem podstawy, złapałem kontakty.


Początkowo nie łączyłem swojej przyszłości z dziennikarstwem. Myślałem o informatyce albo aktorstwie (wiem, spory rozstrzał ;) ). Ostatecznie trafiłem jednak na studia do Wrocławia, gdzie studiowałem na kierunku Dziennikarstwo i komunikacja społeczna. Poszczęściło mi się i po studiach zacząłem pracę w zawodzie oraz trwam w nim do dziś.


O mnie


Jestem miłośnikiem piłki nożnej oraz koszykówki. Od lat zapalony kibic Borussii Dortmund. Łatwo się domyślić, że w wolnym czasie lubię oglądać mecze, ale nie tylko. Czytam książki. Głównie kryminały lub biografie. Kinomaniak. Oglądam filmy (fan Gwiezdnych Wojen, ale tych starych) i seriale (za dużo by wymieniać). Lubię czasem pobiegać (za rzadko, co po mnie widać ;) ). Tak w skrócie. To tyle :)

Polska Press Sp. z o.o. informuje, że wszystkie treści ukazujące się w serwisie podlegają ochronie. Dowiedz się więcej.

Jesteś zainteresowany kupnem treści? Dowiedz się więcej.

© 2000 - 2024 Polska Press Sp. z o.o.