Krosno Odrzańskie. Czy tu będzie siedziba urzędu miejskiego?

Czytaj dalej
Fot. Łukasz Koleśnik
Łukasz Koleśnik

Krosno Odrzańskie. Czy tu będzie siedziba urzędu miejskiego?

Łukasz Koleśnik

Już od kilkunastu lat gmina próbuje pozbyć się budynku na placu 11. Pułku w Krośnie Odrzańskim. Nic z tego. Ale urzędnicy mają plan awaryjny.

Jeszcze nie tak dawno na kolorowym placu 11 Pułku z ładnym parkiem, fontanną, straszyły dwa stare budynki. To na szczęście się zmienia. Przynajmniej po jednej stronie.

W pobliżu marketu i siedziby starostwa powiatowego duży budynek wraca do życia. Został sprzedany i teraz właściciel adaptuje go na mieszkania. Robotnicy pracują bez wytchnienia, a miejsce, które niedawno odstraszało, wkrótce ma przyciągać nowych ludzi, chętnych do zamieszkania w Krośnie Odrzańskim.

Zgoła odmiennie wygląda sytuacja po drugiej stronie, gdzie budynek sąsiadujący z sądem rejonowym wygląda tak samo źle jak kiedyś, jeśli nie gorzej.

Kilkanaście lat temu miasto przejęło dwupiętrowy budynek od Agencji Mienia Wojskowego. Nie udało się go sprzedać do tej pory.
Pomysłów na zagospodarowanie jest dużo. Mieszkańcy najczęściej wskazują na budowę nowych mieszkań.

Więcej przeczytasz w wydaniu plus.gazetalubuska.pl

Łukasz Koleśnik

Co robię?


Żadna tematyka mnie nie odstrasza. Biznes, polityka, sport, reportaże, fotoreportaże, relacje, newsy, historia. Dzięki temu też pogłębiam swoją wiedzę i doskonalę swoje umiejętności.


Największą satysfakcję z pracy mam wtedy, kiedy w jakiś sposób mogę pomóc. Dlatego często opisuję ludzi z problemami, chorych i potrzebujących oraz zachęcam do pomocy. I kiedy uda się pomóc nawet w najmniejszym stopniu, to jest plus. 


Działam głównie na terenie powiatu krośnieńskiego. Obecnie trzymam rękę na pulsie, jeśli chodzi o poszczególne inwestycje w regionie, jak chociażby przygotowywane podniesienie zabytkowego mostu w Krośnie Odrzańskim (Czy zabytkowy most w Krośnie Odrzańskim zostanie podniesiony w tym roku? To coraz mniej prawdopodobne), przyglądam się rozwojowi szpitala w regionie (Zachodnie Centrum Medyczne w końcu kupiło nowy rentgen do szpitala. Budynek w Gubinie doczeka się termomodernizacji).


Jak trafiłem do Gazety Lubuskiej?


W Gazecie Lubuskiej jestem zatrudniony od kwietnia 2015 roku. Wcześniej też pracowałem jak dziennikarz, głównie na terenie Gubina i okolic. Tam stawiałem też swoje pierwsze kroki w zawodzie, poznałem podstawy, złapałem kontakty.


Początkowo nie łączyłem swojej przyszłości z dziennikarstwem. Myślałem o informatyce albo aktorstwie (wiem, spory rozstrzał ;) ). Ostatecznie trafiłem jednak na studia do Wrocławia, gdzie studiowałem na kierunku Dziennikarstwo i komunikacja społeczna. Poszczęściło mi się i po studiach zacząłem pracę w zawodzie oraz trwam w nim do dziś.


O mnie


Jestem miłośnikiem piłki nożnej oraz koszykówki. Od lat zapalony kibic Borussii Dortmund. Łatwo się domyślić, że w wolnym czasie lubię oglądać mecze, ale nie tylko. Czytam książki. Głównie kryminały lub biografie. Kinomaniak. Oglądam filmy (fan Gwiezdnych Wojen, ale tych starych) i seriale (za dużo by wymieniać). Lubię czasem pobiegać (za rzadko, co po mnie widać ;) ). Tak w skrócie. To tyle :)

Polska Press Sp. z o.o. informuje, że wszystkie treści ukazujące się w serwisie podlegają ochronie. Dowiedz się więcej.

Jesteś zainteresowany kupnem treści? Dowiedz się więcej.

© 2000 - 2024 Polska Press Sp. z o.o.