Krosno Odrzańskie: Rewitalizacja dolnego miasta wznowiona. Będą mieszkania socjalne przy ulicy Pocztowej [ZDJĘCIA]

Czytaj dalej
Fot. Gmina Krosno Odrzańskie
Łukasz Koleśnik

Krosno Odrzańskie: Rewitalizacja dolnego miasta wznowiona. Będą mieszkania socjalne przy ulicy Pocztowej [ZDJĘCIA]

Łukasz Koleśnik

Ruszył remont budynku przy ul. Pocztowej. To kolejny element rewitalizacji dolnej części miasta. W kamienicy mają znaleźć się między innymi mieszkania socjalne.

Jak wielokrotnie podkreślali krośnieńscy samorządowcy, rewitalizacja jest procesem długotrwałym. Jednak mało kto się spodziewał, że tak długo będzie trwała realizacja pierwszego etapu. Rozpoczęła się ona już kilka miesięcy temu od uporządkowania spraw z kanalizacją w okolicy ulic Pocztowej, Wąskiej oraz Mnichów. A nawet na to zadanie w Krośnie Odrzańskim musieli długo czekać, zwłaszcza że gmina otrzymała dofinansowanie na rewitalizację pod koniec 2016 roku. Jak ze wszystkimi dużymi inwestycjami, problem tkwił w znalezieniu wykonawcy. - Mieliśmy pieniądze, ale albo nie było chętnych, albo stawiali zbyt wygórowane wymagani - tłumaczyli urzędnicy.

Prace rewitalizacyjne ciągów komunikacyjnych przy ul. Wąskiej oraz podwórek kamienic przy ul. Mnichów już bliskie ukończenia. Został jeden element, za to dla niektórych najważniejszy, czyli modernizacja budynku przy ul. Pocztowej.

- Ze względu na uzgodnienia z wojewódzkim konserwatorem zabytków wszystko trwa dłużej - zaznacza burmistrz Krosna Odrzańskiego, Marek Cebula. - Wszystkie obiekty w dolnej części miasta są wpisane do rejestru zabytków. To oznacza, że bez oficjalnego zezwolenia wojewódzkiego konserwatora nie można z nimi nic robić. Trzeba było czekać.

Tak było również z budynkiem przy ulicy Pocztowej, którego modernizacja była włączona w pierwszy etap rewitalizacji.
- Doszliśmy do porozumienia i zdobyliśmy wszelkie zezwolenia - zaznacza M. Cebula. Widać też już, że wykonawca zabrał się do pracy, po zdjęciach udostępnionych przez gminę Krosno Odrzańskie.

Przypomnijmy, że w budynku przy Pocztowej ma się znaleźć osiem mieszkań socjalnych oraz siedziba organizacji pozarządowej działającej w obszarze przedsiębiorczości.

Poza tym gmina Krosno Odrzańskie przygotowuje się do kolejnego etapu rewitalizacji. Na dniach rozstrzygnięty zostanie przetarg, obejmujący prace na ulicach: Grobla, Bobrowa, Plac Prusa, Żeromskiego, Wodna i Rybaki. Zmodernizowana zostanie tam nawierzchnia ciągów pieszych i jezdnych. Do tego wykonana ma być kanalizacja deszczowa.

Łukasz Koleśnik

W Gazecie Lubuskiej jestem zatrudniony od kwietnia 2015 roku. Opisuję wydarzenia z powiatu krośnieńskiego. Tematyka dowolna: od inwestycji, przez wywiady z ciekawymi ludźmi, po interwencje. Zdarza mi się też popełnić jakiś artykuł sportowy. Prowadzę też portal internetowy Krosno Odrzańskie Nasze Miasto oraz powiązanego z nim Facebooka, gdzie również znajdziecie materiały z krośnieńskiego regionu, mnóstwo galerii zdjęciowych i wiele innych. Prywatnie interesuję się sportem, głównie piłką nożną i koszykówką. Jestem zapalonym kibicem Borussii Dortmund. Biegam, dla zdrowia. Lubię kino, książkę, gry komputerowe. Nie mogę się rozstać z muzyką, więc pewnie mnie spotkasz ze słuchawkami na uszach. Studiowałem dziennikarstwo we Wrocławiu. O dziwo, pracuję jako dziennikarz.

Dodaj pierwszy komentarz

Komentowanie artykułu dostępne jest tylko dla zalogowanych użytkowników, którzy mają do niego dostęp.
Zaloguj się

plus.gazetalubuska.pl

promocja -50%

Gorąca promocja na wakacje!

50,00 100,00

Skorzystaj i ciesz się codziennym dostępem do gazety online przez 90 dni. Z tą ofertą oszczędzasz aż połowę ceny!

Kup teraz

Polska Press Sp. z o.o. informuje, że wszystkie treści ukazujące się w serwisie podlegają ochronie. Dowiedz się więcej.

Jesteś zainteresowany kupnem treści? Dowiedz się więcej.

© 2000 - 2020 Polska Press Sp. z o.o.