Łukasz Koleśnik

Krosno Odrzańskie: Tragedia w kamienicy. Zginęła 87-letnia kobieta

W akcji brali udział strażacy z Krosna Odrz., Gubina, Bobrowic i Osiecznicy. W budynku  dalej zalegają nadpalone przedmioty. Fot. Archiwum W akcji brali udział strażacy z Krosna Odrz., Gubina, Bobrowic i Osiecznicy. W budynku dalej zalegają nadpalone przedmioty.
Łukasz Koleśnik

Pożar wybuchł wczoraj po 5.00. Z płonącego mieszkania strażacy wynieśli dwie osoby. Kobieta zmarła pomimo reanimacji.

Drzwi do kamienicy przy ul. Grobla są otwarte, podobnie zresztą jak okna na piętrze. Kilka godzin po pożarze swąd spalenizny wciąż unosi się w powietrzu. W budynku są inne mieszkania, jednak ich lokatorzy nie chcą rozmawiać o tym, co się wydarzyło.
- Mamy teraz wiele zmartwień na głowie - stwierdza jedna z kobiet.

W całym budynku nie ma światła

- Poszła cała elektryka - dowiadujemy się od jednego z sąsiadów.
Pożar wybuchł na piętrze. Wciąż widać tam przypalone pozostałości wyniesione z mieszkania. Na ścianie widać bardzo mocno zniszczoną instalację. Ta znajdowała się blisko komina.

W niedzielę, 21 lutego po południu na bocznej ulicy panowała cisza. Minęło tylko kilka godzin, a wygląda tak, jakby nic się tutaj nie stało. Tymczasem około 5 rano krzątało się tutaj wielu strażaków, na ulicy stało kilka wozów.

Rozmawiamy ze strażakami z Osiecznicy

- O godzinie 5.14 obudził nas dźwięk syreny alarmowej. Do pożaru mieszkania w Krośnie ruszyły dwa zastępy. Gdy dojechaliśmy na miejsce, w pocie czoła pracowali tam koledzy z Krosna Odrzańskiego, Gubina oraz Bobrowic. Strażacy wynieśli z płonącego mieszkania dwie osoby. Ich stan został określony jako ciężki i krytyczny - relacjonuje Bogdan Śnieżek z OSP_Osiecznica. 87-latka zmarła w wyniku zaczadzenia. - 29-letni mężczyzna został przewieziony do naszego szpitala w Krośnie Odrz.- powiedziała nam tylko rzeczniczka Grupy Nowy Szpital Marta Pióro.

Rozmawiamy z mieszkańcami

Niewielu potrafi powiedzieć coś konkretnego. - Przyjechaliśmy tutaj niedawno. Słyszeliśmy w radio, że w okolicy był pożar - mówi mężczyzna, który wraz z kobietą robili porządki w magazynku, naprzeciwko budynku, w którym doszło do tragedii. Inny z przechodniów też wiedział niewiele. - Słyszałem o tym, ale nie wiem dokładnie co się wydarzyło - mówi pan Andrzej.

Ze wstępnych ustaleń wynika, że przyczyną pożaru mógł być wybuch spowodowany wadliwą instalacją komina na poddaszu kamienicy.

Łukasz Koleśnik

Co robię?


Żadna tematyka mnie nie odstrasza. Biznes, polityka, sport, reportaże, fotoreportaże, relacje, newsy, historia. Dzięki temu też pogłębiam swoją wiedzę i doskonalę swoje umiejętności.


Największą satysfakcję z pracy mam wtedy, kiedy w jakiś sposób mogę pomóc. Dlatego często opisuję ludzi z problemami, chorych i potrzebujących oraz zachęcam do pomocy. I kiedy uda się pomóc nawet w najmniejszym stopniu, to jest plus. 


Działam głównie na terenie powiatu krośnieńskiego. Obecnie trzymam rękę na pulsie, jeśli chodzi o poszczególne inwestycje w regionie, jak chociażby przygotowywane podniesienie zabytkowego mostu w Krośnie Odrzańskim (Czy zabytkowy most w Krośnie Odrzańskim zostanie podniesiony w tym roku? To coraz mniej prawdopodobne), przyglądam się rozwojowi szpitala w regionie (Zachodnie Centrum Medyczne w końcu kupiło nowy rentgen do szpitala. Budynek w Gubinie doczeka się termomodernizacji).


Jak trafiłem do Gazety Lubuskiej?


W Gazecie Lubuskiej jestem zatrudniony od kwietnia 2015 roku. Wcześniej też pracowałem jak dziennikarz, głównie na terenie Gubina i okolic. Tam stawiałem też swoje pierwsze kroki w zawodzie, poznałem podstawy, złapałem kontakty.


Początkowo nie łączyłem swojej przyszłości z dziennikarstwem. Myślałem o informatyce albo aktorstwie (wiem, spory rozstrzał ;) ). Ostatecznie trafiłem jednak na studia do Wrocławia, gdzie studiowałem na kierunku Dziennikarstwo i komunikacja społeczna. Poszczęściło mi się i po studiach zacząłem pracę w zawodzie oraz trwam w nim do dziś.


O mnie


Jestem miłośnikiem piłki nożnej oraz koszykówki. Od lat zapalony kibic Borussii Dortmund. Łatwo się domyślić, że w wolnym czasie lubię oglądać mecze, ale nie tylko. Czytam książki. Głównie kryminały lub biografie. Kinomaniak. Oglądam filmy (fan Gwiezdnych Wojen, ale tych starych) i seriale (za dużo by wymieniać). Lubię czasem pobiegać (za rzadko, co po mnie widać ;) ). Tak w skrócie. To tyle :)

Polska Press Sp. z o.o. informuje, że wszystkie treści ukazujące się w serwisie podlegają ochronie. Dowiedz się więcej.

Jesteś zainteresowany kupnem treści? Dowiedz się więcej.

© 2000 - 2024 Polska Press Sp. z o.o.