Krosno Odrzańskie: Zamek Piastowski dostanie tylko multimedia, na modernizację trzeba poczekać

Czytaj dalej
Fot. Łukasz Koleśnik
Łukasz Koleśnik

Krosno Odrzańskie: Zamek Piastowski dostanie tylko multimedia, na modernizację trzeba poczekać

Łukasz Koleśnik

Gmina dostała pieniądze na realizację projektu „Piastowskie dziedzictwo św. Jadwigi Śląskiej”. Jednak przez to, że zamiast 5 mln euro z programu zarządzanego przez ministerstwo, uzyskała 5 mln zł z puli województwa, trzeba było pewne działania etapować, a odbudowę Zamku Piastowskiego odłożyć w czasie.

- Zaczniemy od kościoła pw. św. Jadwigi Śląskiej, który zostanie zabezpieczony przed wilgocią - mówi burmistrz Marek Cebula. - Ponadto wykonana zostanie droga procesyjna wokół świątyni. Zabytek zostanie też podświetlony. Najważniejszym efektem tej części projektu będzie jednak zmodernizowana i udostępniona do zwiedzania wieża kościoła, z której rozpościerać się będzie widok na dolną część miasta i pradolinę Odry dodaje burmistrz omawiając szczegóły projektu, który uzyskał dofinansowanie z Regionalnego Programu Operacyjnego.

Pozostało jeszcze 74% treści.

Jeżeli chcesz przeczytać ten artykuł, wykup dostęp.

Zaloguj się, by czytać artykuł w całości
  • Prenumerata cyfrowa promocyjna

    Czytaj ten i wszystkie artykuły w ramach prenumeraty już od 2,46 zł dziennie.

Łukasz Koleśnik

W Gazecie Lubuskiej jestem zatrudniony od kwietnia 2015 roku. Opisuję wydarzenia z powiatu krośnieńskiego. Tematyka dowolna: od inwestycji, przez wywiady z ciekawymi ludźmi, po interwencje. Zdarza mi się też popełnić jakiś artykuł sportowy. Prowadzę też portal internetowy Krosno Odrzańskie Nasze Miasto oraz powiązanego z nim Facebooka, gdzie również znajdziecie materiały z krośnieńskiego regionu, mnóstwo galerii zdjęciowych i wiele innych. Prywatnie interesuję się sportem, głównie piłką nożną i koszykówką. Jestem zapalonym kibicem Borussii Dortmund. Biegam, dla zdrowia. Lubię kino, książkę, gry komputerowe. Nie mogę się rozstać z muzyką, więc pewnie mnie spotkasz ze słuchawkami na uszach. Studiowałem dziennikarstwo we Wrocławiu. O dziwo, pracuję jako dziennikarz.

Dodaj pierwszy komentarz

Komentowanie artykułu dostępne jest tylko dla zalogowanych użytkowników, którzy mają do niego dostęp.
Zaloguj się

plus.gazetalubuska.pl

promocja -50%

Gazeta online przez 90 dni za połowę ceny

50,00 100,00

Skorzystaj z promocji i ciesz się codziennym dostępem do gazety online przez 90 dni. Z tą ofertą oszczędzasz aż połowę ceny!

Kup teraz

Polska Press Sp. z o.o. informuje, że wszystkie treści ukazujące się w serwisie podlegają ochronie. Dowiedz się więcej.

Jesteś zainteresowany kupnem treści? Dowiedz się więcej.

© 2000 - 2020 Polska Press Sp. z o.o.