Krótkie informacje z powiatu krośnieńskiego

Czytaj dalej
Fot. Mariusz Kapała
Łukasz Koleśnik

Krótkie informacje z powiatu krośnieńskiego

Łukasz Koleśnik

A w nich m.in. podsumowanie zachowania kierowców podczas ferii.

Krosno Odrzańskie. Doświadczeni piłkarze na boiska
W sobotę, o godz. 10.00 w hali sportowo-widowiskowej rozpocznie się turniej oldbojów w futsalu. Zawody upamiętniają działaczy i zawodników z Krosna Odrzańskiego. Swój udział potwierdziło pięć drużyn: z Zielonej Góry, Czer-wieńska, Zaboru, Dąbia oraz oczywiście miejscowi. W imprezie udział wezmą piłkarze, którzy ukończyli 45 lat.

Powiat krośnieński. 24 mandaty podczas ferii zimowych
W prowadzonych działaniach „Trzeźwy kierowca” funkcjonariusze sprawdzili stan trzeźwości ponad 560 osób – wszyscy byli trzeźwi. Natomiast podczas akcji „Niechronieni” policjanci zatrzymali 39 kierowców, z czego mandatem karnym ukarano 24 kierowców.

Łukasz Koleśnik

Co robię?


Żadna tematyka mnie nie odstrasza. Biznes, polityka, sport, reportaże, fotoreportaże, relacje, newsy, historia. Dzięki temu też pogłębiam swoją wiedzę i doskonalę swoje umiejętności.


Największą satysfakcję z pracy mam wtedy, kiedy w jakiś sposób mogę pomóc. Dlatego często opisuję ludzi z problemami, chorych i potrzebujących oraz zachęcam do pomocy. I kiedy uda się pomóc nawet w najmniejszym stopniu, to jest plus. 


Działam głównie na terenie powiatu krośnieńskiego. Obecnie trzymam rękę na pulsie, jeśli chodzi o poszczególne inwestycje w regionie, jak chociażby przygotowywane podniesienie zabytkowego mostu w Krośnie Odrzańskim (Czy zabytkowy most w Krośnie Odrzańskim zostanie podniesiony w tym roku? To coraz mniej prawdopodobne), przyglądam się rozwojowi szpitala w regionie (Zachodnie Centrum Medyczne w końcu kupiło nowy rentgen do szpitala. Budynek w Gubinie doczeka się termomodernizacji).


Jak trafiłem do Gazety Lubuskiej?


W Gazecie Lubuskiej jestem zatrudniony od kwietnia 2015 roku. Wcześniej też pracowałem jak dziennikarz, głównie na terenie Gubina i okolic. Tam stawiałem też swoje pierwsze kroki w zawodzie, poznałem podstawy, złapałem kontakty.


Początkowo nie łączyłem swojej przyszłości z dziennikarstwem. Myślałem o informatyce albo aktorstwie (wiem, spory rozstrzał ;) ). Ostatecznie trafiłem jednak na studia do Wrocławia, gdzie studiowałem na kierunku Dziennikarstwo i komunikacja społeczna. Poszczęściło mi się i po studiach zacząłem pracę w zawodzie oraz trwam w nim do dziś.


O mnie


Jestem miłośnikiem piłki nożnej oraz koszykówki. Od lat zapalony kibic Borussii Dortmund. Łatwo się domyślić, że w wolnym czasie lubię oglądać mecze, ale nie tylko. Czytam książki. Głównie kryminały lub biografie. Kinomaniak. Oglądam filmy (fan Gwiezdnych Wojen, ale tych starych) i seriale (za dużo by wymieniać). Lubię czasem pobiegać (za rzadko, co po mnie widać ;) ). Tak w skrócie. To tyle :)

Polska Press Sp. z o.o. informuje, że wszystkie treści ukazujące się w serwisie podlegają ochronie. Dowiedz się więcej.

Jesteś zainteresowany kupnem treści? Dowiedz się więcej.

© 2000 - 2024 Polska Press Sp. z o.o.