Wak,Acha

Krótkie informacje z powiatu zielonogórskiego i świebodzińskiego

Łagów stara się o pieniądze unijne Fot. M.Kapała Łagów stara się o pieniądze unijne
Wak,Acha

Informacje z terenu

ŁAGÓW
Chcą pozyskać pieniądze unijne z LRPO 2020. Gmina liczy, że dostanie ponad 320 tys. zł.
Urząd Marszałkowski już ogłosił nabory na pierwsze konkursy, a gminy już przygotowują projekty. Przykładem jest Łagów, który zamierza zgłosić projekt informatyczny. W jego ramach ma powstać publiczny, interaktywny system usług administracji publicznej a więc np. e-urząd. Dzięki temu można będzie np. płacić podatki przez internet. Kolejnym celem będzie stworzenie strony e-hotel, na ktorej znajdą się wszystkie informacje potrzebne turystom. A więc ceny usług, gdzie są wolne pokoje itp. Gmina liczy na 323 tys. zł.

BABIMOST
Gmina zdobyła kolejne już złoto
„Orły polskiego samorządu” to ogólnopolski plebiscyt realizowany w ramach Narodowego Programu Promocji Polska Przedsiębiorczość organizowany już od wielu lat. W tym roku oceniane były przede wszystkim osiągnięcia w zakresie ochrony środowiska, rozwoju infrastruktury technicznej, turystyki i współ¬pracy transgra¬nicznej. Okazało się, że gmina Babi¬most nie ma sobie równych w tych kategoriach. Zdobyła bowiem złotą statuetkę. Doceniono między innymi działania promocyjne gminy, takie jak choćby Ogólnopolskie Dni Pszczelarza, czy hasło promocyjne „Babimost. Odlotowa Gmina”. Wysoko oceniono również występy babimojskich kapel koźlar¬skich w kraju i za granicą

LUBRZA
Już niedługo nowa strona internetowa
Gmina zamierza zbudować nową stronę internetową www.Lubrza. W tym też celu wystąpiła o dofinansowanie projektu o wartości prawie 10 tys. zł. Nowa strona ma być dostosowana do obowiązujących przepisów, chociażby będą mogli korzystać z niej niepełnosprawni. Dzięki korzystaniu ze specjalnie dostosowanych dla nich przeglądarek. Nowa strona ma być bardziej atrakcyjna, zawierać więcej informacji, przydatnych także dla inwestorów.

GÓRZYKOWO
We wsi w końcu pojawią się tablice
W końcu mamy pozwolenie na montaż słupów informa¬cyjno- turystycznych zakupionych z funduszu sołeckiego. Po małych poprawkach zrobionych przez naszych chłopaków Zbyszka i Maćka jesteśmy gotowi na sobotę. Ciekawi jesteśmy efektu końcowego, jest to nasza pierwsza poważna inwestycja we wsi - taki komunikat pojawił się na profilu facebo¬okowym górzykows¬kiego stowarzyszenia. Montaż tablic odbędzie się w sobotę. Jesteśmy ciekawi efektu!

Wak,Acha

Polska Press Sp. z o.o. informuje, że wszystkie treści ukazujące się w serwisie podlegają ochronie. Dowiedz się więcej.

Jesteś zainteresowany kupnem treści? Dowiedz się więcej.

© 2000 - 2024 Polska Press Sp. z o.o.