Krótkie wiadomości z powiatu krośnieńskiego

Czytaj dalej
Fot. niekverlaan/Pixabay
Łukasz Koleśnik

Krótkie wiadomości z powiatu krośnieńskiego

Łukasz Koleśnik

Sołtysi pójdą ramię w ramię... O co będą walczyć?

Sołtysi w powiecie krośnieńskim chcą razem walczyć o pieniądze

W Bronkowie odbyło się spotkanie noworoczne Stowarzyszenia Sołtysów. Udział wzięło w nim wzięło 23 członków tej organizacji. Prezes Agnieszka Andrzejak podziękowała za pomoc w założeniu stowarzyszenia oraz przygotowanie spotkania noworocznego. Zostały złożone życzenia noworoczne, aby ten rok 2016 był rokiem spokojnym szczęśliwym i owocnym w działaniu. Przypomnijmy, że stowarzysznie powstało w zeszłym roku. Jego zadaniem jest pomoc w pozyskiwaniu pieniędzy unijnych oraz organizowanie szkoleń oraz warsztatów dla sołtysów poszczególnych miejscowości.

Kiedy dyżuruje prawnik i psycholog w Bobrowicach?

Urząd gminy w Bobrowicach udostępnił harmonogram dyżurów prawnika i psychologa w pierwszym półroczu 2016 roku. W każdym miesiącu na każdego ze specjalistów przypada jeden dyżur. Najbliższe spotkanie z prawnikiem będzie możliwe 26 stycznia, natomiast z psychologiem można się zobaczyć 9 lutego. Godziny przyjęć od 16.00-19.00.

Rozmowy o zmianie nazwy powiatu krośnieńskiego

Od poniedziałku, 18 stycznia, rozpoczynają się konsultacje z mieszkańcami w sprawie zmiany nazwy powiatu. Najpierw odbędzie się spotkanie w świetlicy w Dąbiu. W środę dyskusja przeniesie się do Bytnicy, a dzień później - do Maszewa. Zawsze - 16.00-18.30.

Łukasz Koleśnik

Co robię?


Żadna tematyka mnie nie odstrasza. Biznes, polityka, sport, reportaże, fotoreportaże, relacje, newsy, historia. Dzięki temu też pogłębiam swoją wiedzę i doskonalę swoje umiejętności.


Największą satysfakcję z pracy mam wtedy, kiedy w jakiś sposób mogę pomóc. Dlatego często opisuję ludzi z problemami, chorych i potrzebujących oraz zachęcam do pomocy. I kiedy uda się pomóc nawet w najmniejszym stopniu, to jest plus. 


Działam głównie na terenie powiatu krośnieńskiego. Obecnie trzymam rękę na pulsie, jeśli chodzi o poszczególne inwestycje w regionie, jak chociażby przygotowywane podniesienie zabytkowego mostu w Krośnie Odrzańskim (Czy zabytkowy most w Krośnie Odrzańskim zostanie podniesiony w tym roku? To coraz mniej prawdopodobne), przyglądam się rozwojowi szpitala w regionie (Zachodnie Centrum Medyczne w końcu kupiło nowy rentgen do szpitala. Budynek w Gubinie doczeka się termomodernizacji).


Jak trafiłem do Gazety Lubuskiej?


W Gazecie Lubuskiej jestem zatrudniony od kwietnia 2015 roku. Wcześniej też pracowałem jak dziennikarz, głównie na terenie Gubina i okolic. Tam stawiałem też swoje pierwsze kroki w zawodzie, poznałem podstawy, złapałem kontakty.


Początkowo nie łączyłem swojej przyszłości z dziennikarstwem. Myślałem o informatyce albo aktorstwie (wiem, spory rozstrzał ;) ). Ostatecznie trafiłem jednak na studia do Wrocławia, gdzie studiowałem na kierunku Dziennikarstwo i komunikacja społeczna. Poszczęściło mi się i po studiach zacząłem pracę w zawodzie oraz trwam w nim do dziś.


O mnie


Jestem miłośnikiem piłki nożnej oraz koszykówki. Od lat zapalony kibic Borussii Dortmund. Łatwo się domyślić, że w wolnym czasie lubię oglądać mecze, ale nie tylko. Czytam książki. Głównie kryminały lub biografie. Kinomaniak. Oglądam filmy (fan Gwiezdnych Wojen, ale tych starych) i seriale (za dużo by wymieniać). Lubię czasem pobiegać (za rzadko, co po mnie widać ;) ). Tak w skrócie. To tyle :)

Polska Press Sp. z o.o. informuje, że wszystkie treści ukazujące się w serwisie podlegają ochronie. Dowiedz się więcej.

Jesteś zainteresowany kupnem treści? Dowiedz się więcej.

© 2000 - 2024 Polska Press Sp. z o.o.