Jakub Pikulik

Krypta książęca, wieko trumny Katarzyny i inne skarby kościoła w Kostrzynie

Kościół farny podczas badań archeologicznych w 1999 roku. Te inne zdjęcia znalazły się w książce poświęconej kościołowi Fot. R. Kamiński/Mt kostrzyn Kościół farny podczas badań archeologicznych w 1999 roku. Te inne zdjęcia znalazły się w książce poświęconej kościołowi
Jakub Pikulik

Kościół na Starym Mieście ma wiele tajemnic. Niektóre badacze poznali, ale nikt ich nie opisał. Do teraz. Książka wyjdzie w lutym. O czym będzie?

Prace przy ruinach kościoła na Starym Mieście zaczęły się już 22 lata temu. Same badania archeologiczne trwały cztery lata. Poza wstępnym opracowaniem wyników do tej pory nie pojawiła się jednak żadna publikacja, która by zebrała i podsumowała odkrycia. Aż do teraz!

Kościół na Starym Mieście w Kostrzynie był jedną z najbardziej charakterystycznych budowli w tej części miasta. Położony w reprezentacyjnym miejscu, w centrum starówki, tuż obok zamku, widnieje na wielu przedwojennych pocztówkach i zdjęciach.

Pozostało jeszcze 79% treści.

Jeżeli chcesz przeczytać ten artykuł, wykup dostęp.

Zaloguj się, by czytać artykuł w całości
  • Prenumerata cyfrowa

    Czytaj ten i wszystkie artykuły w ramach prenumeraty już od 3,69 zł dziennie.

    już od
    3,69
    /dzień
Jakub Pikulik

Dziennikarzem "Gazety Lubuskiej" jestem od 2008 r. Niemal od początku moja praca w GL związana jest z działem internetowym. To obecnie najbardziej dynamicznie zmieniająca się dziedzina pracy dziennikarza. Zajmuję się sprawami całego regionu. Poruszam tematy społeczne, ekonomiczne i inne. Często przygotowuję materiały kryminalne, informacje dotyczące wypadków i głośnych akcji lubuskiej policji. Zajmuję się również sprawami dotyczącymi Kostrzyna nad Odrą i całego powiatu gorzowskiego.


A prywatnie? Mieszkam w podgorzowskiej Kłodawie. Interesuję się historią regionu. Uwielbiam górskie wycieczki piesze i rowerowe. Od kilku lat pasjonuję się też strzelectwem sportowym. 

Polska Press Sp. z o.o. informuje, że wszystkie treści ukazujące się w serwisie podlegają ochronie. Dowiedz się więcej.

Jesteś zainteresowany kupnem treści? Dowiedz się więcej.

© 2000 - 2024 Polska Press Sp. z o.o.