Krzeszyce: Kierowca wyprzedzał na pasach. Potem zajechał drogę policji

Czytaj dalej
Agnieszka Drzewiecka

Krzeszyce: Kierowca wyprzedzał na pasach. Potem zajechał drogę policji

Agnieszka Drzewiecka

Łamiąc zakaz wyprzedzania, kierowca przekroczył linię podwójną ciągłą i wyprzedził dwa samochody na przejściu dla pieszych. Po kilkudziesięciu metrach znów złamał zakaz wyprzedzania.

Krzeszyce

Wyprzedzał mimo zakazu i to na pasach

Policjanci z sulęcińskiej drogówki w piątek 4 grudnia podczas patrolowania drogi zauważyli na ul. Sulęcińskiej nieodpowiedzialnego kierowcę dostawczaka. Łamiąc zakaz wyprzedzania, przekroczył linię podwójną ciągłą i wyprzedził dwa samochody na przejściu dla pieszych. Po kilkudziesięciu metrach znów złamał zakaz wyprzedzania, a gdy policjanci próbowali go zatrzymać, gwałtownie skręcił w lewo, zajeżdżając im drogę. Policja skierowała do sądu wniosek o ukaranie kierowcy. Grozi mu grzywna do 5 tys. zł.

Strzelce Kraj.

Gmina czeka na uwagi wędkarzy i zaprasza

Dziś o 16.00 w sali sesyjnej urzędu miejskiego burmistrz zaprasza na spotkanie wszystkich zainteresowanych wędkarzy. Będzie okazja, by porozmawiać o zarybianiu jeziora czy też o nowych stawkach za wędkowanie na jeziorach Górnym i Dolnym, gmina zamierza bowiem obniżyć te kwoty.

Pijany kierowca uciekał przed policją

Wczoraj policjanci prowadzili kolejną akcję, podczas której badali kierowców na zawartość alkoholu i narkotyków. Wcześnie rano na jednej z ulic w mieście próbowali zatrzymać do kontroli osobowe mitsubishi. Kierowca auta nie reagował na sygnały policjantów, zamiast zatrzymać się - gwałtownie przyspieszył. Policjanci ruszyli za nim w pościg. Zatrzymali kierowcę dopiero w jednej z pobliskich wiosek. Okazało się, że 56-latek miał w organizmie prawie promil alkoholu. Jego prawo jazdy zostało zatrzymane. Mężczyzna stanie przed sądem.

Agnieszka Drzewiecka

Polska Press Sp. z o.o. informuje, że wszystkie treści ukazujące się w serwisie podlegają ochronie. Dowiedz się więcej.

Jesteś zainteresowany kupnem treści? Dowiedz się więcej.

© 2000 - 2024 Polska Press Sp. z o.o.