Jarosław Miłkowski

Krzysztof Cugowski: Marzą mi się mecze Motoru ze Stalą Gorzów

Krzysztof Cugowski na początku lutego na AWF-ie w Gorzowie zaśpiewał swoje największe przeboje. Fot. Alan Rogalski Krzysztof Cugowski na początku lutego na AWF-ie w Gorzowie zaśpiewał swoje największe przeboje.
Jarosław Miłkowski

- Jeśli Motor Lublin wejdzie do ekstraligi, to przyjadę do Gorzowa na Stal. Przysięgam! Możecie trzymać mnie za słowo - mówił „GL” Krzysztof Cugowski, wokalista nieistniejącej już lubelskiej Budki Suflera.

Czym dla pana jest żużel?
Wie pan… Ja jestem kibicem żużla od 60 lat. Widziałem wszystkich największych polskich zawodników. Od Włodzimierza Szwen-drowskiego, największego żużlowca w Polsce przełomu lat 50. i 60., dwukrotnego indywidualnego mistrza Polski, moi rodzice kupili pianino, gdy poszedłem do szkoły muzycznej. Mnie nie trzeba przekonywać do tej dyscypliny sportowej.

Przeczytaj:

 • Od jak dawna Krzysztof Cugowski jest fanem żużla?
 • Czy Cugowski w ogóle chodzi na żużel?
 • Jaki związek z żużlem miało... pianino Cugowskiego?

 

Pozostało jeszcze 89% treści.

Jeżeli chcesz przeczytać ten artykuł, wykup dostęp.

Zaloguj się, by czytać artykuł w całości
 • Prenumerata cyfrowa

  Czytaj ten i wszystkie artykuły w ramach prenumeraty już od 3,69 zł dziennie.

  już od
  3,69
  /dzień
Jarosław Miłkowski

Jestem dziennikarzem gorzowskiego działu miejskiego "Gazety Lubuskiej". Zajmuję się tym, co na co dzień dzieje się w Gorzowie - opisuję to, co dzieje się w magistracie, przyglądam się miejskim inwestycjom, jestem też blisko Czytelników. Często piszę teksty o problemach, z którymi mieszkańcy przychodzą do naszej redakcji w Gorzowie (Park 111, ul. Sikorskiego 111, II piętro). Poza tym bliskie mi są tematy związane z Kościołem. Od dzieciństwa jestem też miłośnikiem żużla, więc zajmuję się też tą dyscypliną sportu. Gdy żużlowcy rozgrywają sparingi, turnieje szkoleniowe a także jeżdżą w turniejach za granicą Polski, wybieram się tam z aparatem fotograficznym.

Polska Press Sp. z o.o. informuje, że wszystkie treści ukazujące się w serwisie podlegają ochronie. Dowiedz się więcej.

Jesteś zainteresowany kupnem treści? Dowiedz się więcej.

© 2000 - 2024 Polska Press Sp. z o.o.