Krzysztof Truskolaski składa zawiadomienie do prokuratury. Młodzież Wszechpolska tłumaczy, dlaczego spaliła kukłę Ryszarda Petru (zdjęcia)

Czytaj dalej
Fot. Wojciech Wojtkielewicz
Adrian Kuźmiuk

Krzysztof Truskolaski składa zawiadomienie do prokuratury. Młodzież Wszechpolska tłumaczy, dlaczego spaliła kukłę Ryszarda Petru (zdjęcia)

Adrian Kuźmiuk

Krzysztof Truskolaski, poseł Nowoczesnej powiadomi prokuraturę. Uważa, że Młodzież Wszechpolska dopuściła się przestępstwa, paląc kukłę z podobizną lidera partii przed teatrem w Białymstoku. - Happening nie miał na celu wyrażania gróźb, była to jedynie humorystyczna forma przywitania wiosny - odpierają wszechpolacy.

Chodzi o piątkowy happening polityczny, który przygotowała przed Teatrem Dramatycznym w Białymstoku Młodzież Wszechpolska. Oficjalnie witając wiosnę narodowcy spalili kukłę z podobizną Ryszarda Petru - założyciela Nowoczesnej.

- Jeśli prokuratura nie zajmie się tą sprawą z urzędu, to aby mieć pewność, że nie zostanie zamieciona pod dywan, w poniedziałek złożę zawiadomienie o możliwości popełnienia przestępstwa - mówi Krzysztof Truskolaski, podlaski poseł Nowoczesnej. - Dzisiaj to podpalenie kukły posła, jutro biura poselskiego, a potem samych posłów? Nie możemy bagatelizować takich zdarzeń.

 

W dalszej części artykułu dowiesz się m. in.:

 

 • jak odpiera oskarżenia Krzysztofa Truskolaskiego Bartosz Sokołowski, prezes białostockiej Młodzieży Wszechpolskiej

 • czy poseł Adam Andruszkiewicz słusznie został wywołany do tablicy przez posła Nowoczesnej

 • o prowadzonym przez policję postępowaniu w związku z wcześniejszym happeningiem Młodzieży Wszechposlkiej

 

Pozostało jeszcze 75% treści.

Jeżeli chcesz przeczytać ten artykuł, wykup dostęp.

Zaloguj się, by czytać artykuł w całości
 • Prenumerata cyfrowa

  Czytaj ten i wszystkie artykuły w ramach prenumeraty już od 3,69 zł dziennie.

  już od
  3,69
  /dzień
Adrian Kuźmiuk

W Kurierze Porannym pracuję od kilkunastu lat. Zajmuję się przede wszystkim prowadzeniem portalu. Piszę artykuły, redaguję teksty, robię zdjęcia, które można znaleźć na wielu portalach grupy Polska Press. Nie jest mi obce przygotowywanie materiałów wideo. Najczęściej piszę o aktualnych wydarzeniach drogowych, aby jak najszybciej dostarczyć Czytelnikom istotne informacje. Jestem w stałym kontakcie z podlaskimi służbami mundurowymi. Interesuję się również motoryzacją, dlatego często można mnie spotkać z aparatem lub kamerą na wydarzeniach motoryzacyjnych.

Polska Press Sp. z o.o. informuje, że wszystkie treści ukazujące się w serwisie podlegają ochronie. Dowiedz się więcej.

Jesteś zainteresowany kupnem treści? Dowiedz się więcej.

© 2000 - 2024 Polska Press Sp. z o.o.