Ks. prof. Andrzej Szostek: W KUL zaczyna panować inna kultura. Nie chcę z nim już współpracować

Czytaj dalej
Fot. fot. Anna Kurkiewicz
Aleksandra Dunajska-Minkiewicz

Ks. prof. Andrzej Szostek: W KUL zaczyna panować inna kultura. Nie chcę z nim już współpracować

Aleksandra Dunajska-Minkiewicz

- Byliśmy świadkami innej kultury KUL-u. Do legendy przeszły nocne rozmowy KUL-owskich filozofów z marksistą wówczas, prof. Januszem Kuczyńskim. Nikogo to nie gorszyło, bo rozumiano, że po to jest uniwersytet, aby poglądy się zderzały - mówi ks. prof. Andrzej Szostek, filozof, etyk, były rektor KUL.

Jest Ksiądz związany z KUL od ponad pół wieku. Ostatniego dnia września poinformował Ksiądz w liście do rektora KUL, że „nie potrafi już kontynuować współpracy z Uczelnią”.

Zostałem zmuszony do napisania tego listu krokami, jakie rektor i kolegium rektorskie KUL podjęli wobec ks. prof. Alfreda Wierzbickiego.

Pozostało jeszcze 94% treści.

Jeżeli chcesz przeczytać ten artykuł, wykup dostęp.

Zaloguj się, by czytać artykuł w całości
  • Prenumerata cyfrowa

    Czytaj ten i wszystkie artykuły w ramach prenumeraty już od 2,46 zł dziennie.

    już od
    2,46
    /dzień
Aleksandra Dunajska-Minkiewicz

Komentarze

1
Komentowanie artykułu dostępne jest tylko dla zalogowanych użytkowników, którzy mają do niego dostęp.
Zaloguj się

Halina K

Księże Profesorze, ja Zakrzewianka, zamieszkała daleko od Lublina, jestem dumna z księdza postawy i sadzę, że tak samo dumny ze swojego siostrzeńca byłby ks. dr Bolesław Domański. Jestem katoliczką, wierzę w Boga, ale nie wszystko co dzieje się w polskim Kościele podoba mi się. Kościół winien być wdzięczny tym, którzy mają odwagę wygłosić swoje zdanie, a nie zamykać ust szanowanym księżom. Jesteśmy wszyscy dziećmi jednego Boga i nie zamykajmy ust tym, którzy mają odmienne zdanie od niektórych kościelnych hierarchów. Ksiądz A.Boniecki był, jest i będzie dla mnie zawsze autorytetem tak samo jak ks. prof. J. Tischner. I takiej postawy Kościoła oczekuję - otwartej dla wszystkich swoich członków ale i również dla tych, którzy watpią lub nie wierzą. Miłość, miłosierdzie i otwartość w Kościele mogą zadziałać tylko na jego korzyść.

Polska Press Sp. z o.o. informuje, że wszystkie treści ukazujące się w serwisie podlegają ochronie. Dowiedz się więcej.

Jesteś zainteresowany kupnem treści? Dowiedz się więcej.

© 2000 - 2022 Polska Press Sp. z o.o.