Małgorzata Trzcionkowska

Ksiądz wyrusza na afgańską misję

Ksiądz major Władysław Jasica leci do Afganistanu. Fot. Krzysztof Gonera Ksiądz major Władysław Jasica leci do Afganistanu.
Małgorzata Trzcionkowska

W Sali Tradycji 11. Lubuskiej Dywizji Kawalerii Pancernej w Żaganiu pożegnano księdza majora Władysława Jasicę, który kończy misję w dywizji.

Ksiądz major Władysław Jasica służył w Czarnej Dywizji jako proboszcz parafii wojskowej pod wezwaniem Matki Bożej Hetmanki Żołnierza Polskiego w Żaganiu.

Ksiądz dekretem biskupa polowego Wojska Polskiego Józefa Guzdka został mianowany kapelanem piątej zmiany Polskiego Kontyngentu Wojskowego RSM w Afganistanie.

Generał dywizji Jarosław Mika, dowódca 11LDKPanc pożegnał duszpasterza i przyjaciela. - Dziękuje za to, co zrobiłeś dla parafii wojskowej i Czarnej Dywizji. Żeby wspomnienia z 11. Dywizji Kawalerii Pancernej rekompensowały trudne chwile daleko od domu i Ojczyzny - życzył odchodzącemu na misję duszpasterzowi.

- Żagań i dywizja zawsze pozostaną w mojej pamięci na miejscu szczególnym, bo o ile w Częstochowie bije serce narodu, to w Żaganiu bije pancerne serce Polski - powiedział ksiądz major W. Jasica. - A dobrze jest być w sercu, bo wtedy człowiek ma świeżą, natlenioną krew, świeże idee, może się rozwijać i działać. Za wszelkie dobro, za wszelką życzliwość, której w tym miejscu nie brakowało, serdecznie wszystkim dziękuję.

Nowym proboszczem parafii wojskowej będzie ksiądz komandor podporucznik Paweł Wójcik, dotychczasowy proboszcz parafii wojskowej pw. Św. Jana z Dukli w Śremie. Ksiądz Jasica jesienią wylatuje na misję szkoleniową.

Małgorzata Trzcionkowska

Pracuję w oddziale w Żaganiu. Interesuje mnie to, co się dzieje w moim mieście.

Polska Press Sp. z o.o. informuje, że wszystkie treści ukazujące się w serwisie podlegają ochronie. Dowiedz się więcej.

Jesteś zainteresowany kupnem treści? Dowiedz się więcej.

© 2000 - 2024 Polska Press Sp. z o.o.