Edward Gurban, (jan)

Książęta oraz rycerze znów rządzili Kożuchowem

Dni Ziemi Kożuchowskiej Fot. Fot. Edward Gurban Jedną z największych atrakcji Dni Ziemi Kożuchowskiej była inscenizacja nawiązująca do historycznego oblężenia miasta w roku 1476. Było na co popatrzeć!

Edward Gurban, (jan)

Turnieje, warsztaty rzemiosł dawnych, koncerty oraz... wielkie oblężenie zamku. Dni Ziemi Kożuchowskiej trwały aż cztery dni! Bardzo dużym powodzeniem cieszyła się średniowieczna wioska. Bezbolesne spotkanie z katem i inkwizytorem? Podczas święta wszystko było możliwe!

Niemal 300 odtwórców epoki Średniowiecza zawitało w miniony weekend do gminy. Tegoroczna oferta Dni_Ziemi Kożuchowskiej była nadzwyczaj bogata - dość powiedzieć, że impreza trwała w sumie cztery dni (rozpoczęła się w czwartek i potrwała do niedzieli).

Do miasta przybyło wielu odtwórców historycznej epoki - rycerze, rzemieślnicy, kaci, inkwizytorzy, ale także „zwykli” mieszkańcy z charakterystycznymi ubraniami. Nie zabrakło bardzo bogatych pokazów rzemiosła, walk rycerzy oraz innych turniejów.

Osoby, które odwiedziły Kożuchów w sobotę mogły być m.in. świadkami wybuchów dawnych armat.

Największą atrakcją była oczywiście inscenizacja wielkiego oblężenia, która nawiązywało do wydarzeń z roku 1476. To właśnie wtedy, po śmierci księcia Henryka XI Głogowskiego, pana kożuchowskiego zamku, który prawdopodobnie został otruty, twierdza była oblegana przez okrutnego księcia dolnośląskiego, Jana II Żagańskiego, zwanego przez niektórych historyków Szalonym. Poza tym wiele było także wydarzeń pobocznych, nie zabrakło także czegoś dla fanów muzyki.

Edward Gurban, (jan)

Polska Press Sp. z o.o. informuje, że wszystkie treści ukazujące się w serwisie podlegają ochronie. Dowiedz się więcej.

Jesteś zainteresowany kupnem treści? Dowiedz się więcej.

© 2000 - 2024 Polska Press Sp. z o.o.