Książka Edwarda Dębickiego powędruje w świat jak cygański tabor

Czytaj dalej
Fot. Jens Komossa
Jarosław Miłkowski

Książka Edwarda Dębickiego powędruje w świat jak cygański tabor

Jarosław Miłkowski

Już za kilka tygodni Edwarda Dębickiego, jako pisarza, będą mogli poznać Niemcy, Austriacy i Szwajcarzy. Do księgarni w tych krajach trafi jego „Ptak umarłych”.

- Dlaczego wydajemy książkę pana Edwarda? Bo specjalnością naszego wydawnictwa jest dobra literatura - mówi Friederike Jacob z berlińskiego wydawnictwa Friedenauer Presse. Wraz z nią oraz fotografem Jensem Komossą, siedzimy na tarasie domu Edwarda Dębickiego w podgorzowskiej Kłodawie. Niemcy przyjechali tu, by zrobić zdjęcia do promocji książki najbardziej znanego w Gorzowie i w Lubuskiem Cygana. 1 września na niemieckojęzycznym rynku zostanie wydany „Ptak umarłych”, jedna z czterech, jak na razie, pozycji literackich w dorobku Edwarda Dębickiego.

 • Ile książek wydał Edward Dębicki?
 • Kto wyda książkę Dębickiego?
 • Nad jakimi książkami pracuje Dębicki?
Pozostało jeszcze 89% treści.

Jeżeli chcesz przeczytać ten artykuł, wykup dostęp.

Zaloguj się, by czytać artykuł w całości
 • Prenumerata cyfrowa

  Czytaj ten i wszystkie artykuły w ramach prenumeraty już od 3,69 zł dziennie.

  już od
  3,69
  /dzień
Jarosław Miłkowski

Jestem dziennikarzem gorzowskiego działu miejskiego "Gazety Lubuskiej". Zajmuję się tym, co na co dzień dzieje się w Gorzowie - opisuję to, co dzieje się w magistracie, przyglądam się miejskim inwestycjom, jestem też blisko Czytelników. Często piszę teksty o problemach, z którymi mieszkańcy przychodzą do naszej redakcji w Gorzowie (Park 111, ul. Sikorskiego 111, II piętro). Poza tym bliskie mi są tematy związane z Kościołem. Od dzieciństwa jestem też miłośnikiem żużla, więc zajmuję się też tą dyscypliną sportu. Gdy żużlowcy rozgrywają sparingi, turnieje szkoleniowe a także jeżdżą w turniejach za granicą Polski, wybieram się tam z aparatem fotograficznym.

Polska Press Sp. z o.o. informuje, że wszystkie treści ukazujące się w serwisie podlegają ochronie. Dowiedz się więcej.

Jesteś zainteresowany kupnem treści? Dowiedz się więcej.

© 2000 - 2024 Polska Press Sp. z o.o.