K-SSSE od piątku ma nowego prezesa. Został nim Krzysztof Kielec z Gorzowa Wlkp.

Czytaj dalej
Jarosław Miłkowski

K-SSSE od piątku ma nowego prezesa. Został nim Krzysztof Kielec z Gorzowa Wlkp.

Jarosław Miłkowski

W piątek doszło do zmian w zarządzie Kostrzyńsko-Słubickiej Specjalnej Strefy Ekonomicznej. Minister rozwoju (strefa należy do Skarbu Państwa) powołał na prezesa spółki Krzysztofa Kielca.

Kielec pracował dotychczas m.in. w rodzinnej spółce transportowej a od 2014 r. do momentu wyboru był też radnym miejskim w Gorzowie. Zastępcą nowego prezesa został Stanisław Iwan. Do wakacji zeszłego roku był on senatorem PO, ale odszedł z partii i przeszedł do Polski Razem Jarosława Gowina i, startując z list PiS, nie dostał się do Senatu.
Wybór ministra rozwoju oznacza, że dwuosobowy zarząd K-SSSE przestali tworzyć prezes Artur Malec oraz wiceprezes Roman Dziduch.

Jakie plany na strefę ma jej nowy szef? W pierwszej rozmowie z „GL” po wyborze Kielec mówił, że chce ściągnąć inwestorów, którzy będą wdrażali innowacyjne technologie, a także nie będą oferowali niskich pensji.

Jarosław Miłkowski

Jestem dziennikarzem gorzowskiego działu miejskiego "Gazety Lubuskiej". Zajmuję się tym, co na co dzień dzieje się w Gorzowie - opisuję to, co dzieje się w magistracie, przyglądam się miejskim inwestycjom, jestem też blisko Czytelników. Często piszę teksty o problemach, z którymi mieszkańcy przychodzą do naszej redakcji w Gorzowie (Park 111, ul. Sikorskiego 111, II piętro). Poza tym bliskie mi są tematy związane z Kościołem. Od dzieciństwa jestem też miłośnikiem żużla, więc zajmuję się też tą dyscypliną sportu. Gdy żużlowcy rozgrywają sparingi, turnieje szkoleniowe a także jeżdżą w turniejach za granicą Polski, wybieram się tam z aparatem fotograficznym.

Polska Press Sp. z o.o. informuje, że wszystkie treści ukazujące się w serwisie podlegają ochronie. Dowiedz się więcej.

Jesteś zainteresowany kupnem treści? Dowiedz się więcej.

© 2000 - 2024 Polska Press Sp. z o.o.