Jarosław Miłkowski

Kto chce być dyrektorem biblioteki? Jest rozpisany konkurs

Wojciech Popek wygrał ostatni konkurs na szefa muzeum, ale nie objął stanowiska. Po kontroli służb marszałka przestał być też p.o. dyrektora. Nam mówi, Fot. Tomasz Rusek Wojciech Popek wygrał ostatni konkurs na szefa muzeum, ale nie objął stanowiska. Po kontroli służb marszałka przestał być też p.o. dyrektora. Nam mówi, że wystartuje w kolejnym konkursie na dyrektora.
Jarosław Miłkowski

Edward Jaworski oficjalnie pożegnał się już po 15 latach z kierowaniem biblioteką wojewódzką. Urząd Marszałkowski od razu rozpisał konkurs na następcę. Będzie też konkurs w muzeum.

- Mój następca będzie miał łatwiej, bo nowy budynek i skompletowana załoga już jest. Ale nie mówię, że będzie miał lekko. Trzeba zająć się bibliotekami, które są w mieście - mówi nam Edward Jaworski. Jeszcze tylko kilka dni będzie dyrektorem Wojewódzkiej i Miejskiej Biblioteki Publicznej. Od 1 stycznia 2018 r. będzie już na emeryturze.

CZYTAJ WIĘCEJ:

 • Kto zostanie nowym dyrektorem?
 • Dlaczego do kierowania biblioteką nie trzeba mieć doświadczenia bibliotecznego lub w ogóle z instytucją kultury?

 

Pozostało jeszcze 87% treści.

Jeżeli chcesz przeczytać ten artykuł, wykup dostęp.

Zaloguj się, by czytać artykuł w całości
 • Prenumerata cyfrowa

  Czytaj ten i wszystkie artykuły w ramach prenumeraty już od 3,69 zł dziennie.

  już od
  3,69
  /dzień
Jarosław Miłkowski

Jestem dziennikarzem gorzowskiego działu miejskiego "Gazety Lubuskiej". Zajmuję się tym, co na co dzień dzieje się w Gorzowie - opisuję to, co dzieje się w magistracie, przyglądam się miejskim inwestycjom, jestem też blisko Czytelników. Często piszę teksty o problemach, z którymi mieszkańcy przychodzą do naszej redakcji w Gorzowie (Park 111, ul. Sikorskiego 111, II piętro). Poza tym bliskie mi są tematy związane z Kościołem. Od dzieciństwa jestem też miłośnikiem żużla, więc zajmuję się też tą dyscypliną sportu. Gdy żużlowcy rozgrywają sparingi, turnieje szkoleniowe a także jeżdżą w turniejach za granicą Polski, wybieram się tam z aparatem fotograficznym.

Polska Press Sp. z o.o. informuje, że wszystkie treści ukazujące się w serwisie podlegają ochronie. Dowiedz się więcej.

Jesteś zainteresowany kupnem treści? Dowiedz się więcej.

© 2000 - 2024 Polska Press Sp. z o.o.