Kto chce pojechać „Jancarzem” lub „Papuszą”? Znajdź z nami patronów dla tramwajów!

Czytaj dalej
Fot. Materiały Urzędu Miasta w Gorzowie
Jarosław Miłkowski

Kto chce pojechać „Jancarzem” lub „Papuszą”? Znajdź z nami patronów dla tramwajów!

Jarosław Miłkowski

"Gazeta Lubuska" ma propozycję dla gorzowian: poszukajmy patronów dla nowych tramwajów. - To ciekawy pomysł - mówi Roman Maksymiak, prezes Miejskiego Zakładu Komunikacji.

Na peronie gorzowskiego dworca widziałem ostatnio szynobus z wizerunkiem kpt. Edmunda Lesisza (jego twarz jest wymalowana na wysokości stanowiska maszynisty). W czasie wojny światowej dowodził wypadem oddziału wojska na Wschowę, która leżała na terenie III Rzeszy Niemieckiej.

Od 2010 r. patronów mają tramwaje w Gdańsku.

  • "Znajdźmy patronów dla gorzowskich tramwajów. Niech każdy pojazd – czy to przy drzwiach wejściowych, czy na samym przodzie wagonu – ma zarys postaci, a we wnętrzu niechaj znajdzie się parę zdań o bohaterze danego pojazdu."

CZYTAJ WIĘCEJ:

Pozostało jeszcze 84% treści.

Jeżeli chcesz przeczytać ten artykuł, wykup dostęp.

Zaloguj się, by czytać artykuł w całości
  • Prenumerata cyfrowa

    Czytaj ten i wszystkie artykuły w ramach prenumeraty już od 3,69 zł dziennie.

    już od
    3,69
    /dzień
Jarosław Miłkowski

Jestem dziennikarzem gorzowskiego działu miejskiego "Gazety Lubuskiej". Zajmuję się tym, co na co dzień dzieje się w Gorzowie - opisuję to, co dzieje się w magistracie, przyglądam się miejskim inwestycjom, jestem też blisko Czytelników. Często piszę teksty o problemach, z którymi mieszkańcy przychodzą do naszej redakcji w Gorzowie (Park 111, ul. Sikorskiego 111, II piętro). Poza tym bliskie mi są tematy związane z Kościołem. Od dzieciństwa jestem też miłośnikiem żużla, więc zajmuję się też tą dyscypliną sportu. Gdy żużlowcy rozgrywają sparingi, turnieje szkoleniowe a także jeżdżą w turniejach za granicą Polski, wybieram się tam z aparatem fotograficznym.

Polska Press Sp. z o.o. informuje, że wszystkie treści ukazujące się w serwisie podlegają ochronie. Dowiedz się więcej.

Jesteś zainteresowany kupnem treści? Dowiedz się więcej.

© 2000 - 2024 Polska Press Sp. z o.o.