Kto chciałby sięgnąć gwiazd? Wędrownicy z gorzowskiej drużyny!

Czytaj dalej
Fot. 7. GDH
Magdalena Szczepańska

Kto chciałby sięgnąć gwiazd? Wędrownicy z gorzowskiej drużyny!

Magdalena Szczepańska

Siódma co do jasności na naszym niebie. Najjaśniejsza w gwiazdozbiorze Oriona. To właśnie od niej pochodzi nasza nazwa - Ridel.

Mimo, że „Per aspera ad astra” (przez trudy do gwiazd - przyp. red.), żadne trudności nie zniechęcają. Zgodnie z dewizą wędrowniczą, która brzmi „Wyjdź w świat, zobacz, pomyśl – pomóż, czyli działaj” nieustannie działamy. Poszukujemy swojej drogi. I wychodzimy w świat, aby czynić dobro. A każdemu naszemu działaniu przyświecają piękne harcerskie ideały.

Działamy przy Hufcu Gorzów Wlkp. Związku Harcerstwa Polskiego

W naszych szeregach zrzeszamy młodzież od 16. roku życia. Zakres naszych działań jest bardzo szeroki, ale w tym roku postawiliśmy na służbę najmłodszym. Pomysł ten przyszedł do nas całkiem przypadkowo. Drużynowa 7. GDW jest studentką kierunku lekarskiego. Podczas zajęć w Klinice Pediatrii, Hematologii i Onkologii Dziecięcej w Szczecinie dowiedziała się o akcji „Świąteczna Paczka” dedykowanej małym pacjentom będącym w potrzebie. A Wędrowników do pomocy nie trzeba było długo namawiać! Przy pomocy kilku innych jednostek działających w hufcu zebrali całkiem dużą ilość podarunków, która powędrowała do Szczecina.

Poszukujemy swojej drogi. I wychodzimy w świat, aby czynić dobro - pisze ekipa 7. Gorzowskiej Drużyny Wędrowniczej – Rigel.
7. GDH Poszukujemy swojej drogi. I wychodzimy w świat, aby czynić dobro - pisze ekipa 7. Gorzowskiej Drużyny Wędrowniczej – Rigel.

Obecnie nasze plany skoncentrowane są na współpracy z Pogotowiem Opiekuńczym działającym w naszym mieście. Jest to grupa społeczna bardzo potrzebująca pomocy. Można zrobić dla nich wiele dobrego. Aby zrozumieć potrzeby środowiska i poznać podopiecznych pani Małgorzaty zorganizowaliśmy Grę Miejską. Wymagało to od nas trochę pracy, ale uśmiech na twarzach dzieci był bezcenny. W dowód wdzięczności zostaliśmy zaproszeni na wspólne wyjście na lodowisko. Dzieci z Pogotowia Opiekuńczego uczestniczą także w naszych hufcowych imprezach. Oczywiście nie skupiamy się tylko na integracji naszych środowisk. Zorganizowaliśmy zbiórkę rzeczy i środków finansowych, które przekażemy Pogotowiu Opiekuńczemu podczas obchodów najważniejszego harcerskiego święta – Dnia Myśli Braterskiej. I na pewno na tym nie poprzestaniemy!

Magdalena Szczepańska

Polska Press Sp. z o.o. informuje, że wszystkie treści ukazujące się w serwisie podlegają ochronie. Dowiedz się więcej.

Jesteś zainteresowany kupnem treści? Dowiedz się więcej.

© 2000 - 2024 Polska Press Sp. z o.o.