Kto i na jakie zadania publiczne dostał w Nowej Soli najwięcej pieniędzy? Jest wsparcie sportu, ochrony zdrowia i kultury

Czytaj dalej
Fot. Archiwum GL
Eliza Gniewek-Juszczak

Kto i na jakie zadania publiczne dostał w Nowej Soli najwięcej pieniędzy? Jest wsparcie sportu, ochrony zdrowia i kultury

Eliza Gniewek-Juszczak

Komisje powołane przez prezydenta Nowej Soli podzieliły pieniądze na sport, kulturę oraz ochronę zdrowia i opiekę społeczną dla organizacji pożytku publicznego. Kto, na co ile dostał?

W dziedzinie kultury największe wsparcie - 90 tys. zł - otrzyma Nowosolskie Alternatywne Stowarzyszenie Artystów NASA. Pieniądze będą wsparciem organizacji otwartych alternatywnych spektakli teatralnych, wspieranie działalności teatru alternatywnego.

Stowarzyszenie Solanizatorzy, które organizuje 11. Solanin Film Festiwal 2019, dostanie 18 tys. zł. Impreza odbędzie się 21-25 sierpnia.

Pozostało jeszcze 84% treści.

Jeżeli chcesz przeczytać ten artykuł, wykup dostęp.

Zaloguj się, by czytać artykuł w całości
  • Prenumerata cyfrowa

    Czytaj ten i wszystkie artykuły w ramach prenumeraty już od 3,69 zł dziennie.

    już od
    3,69
    /dzień
Eliza Gniewek-Juszczak

Opisuję to, co dzieje się w powiecie nowosolskim, ale także to, co dotyczy mieszkańców całego województwa lubuskiego. Ciekawią mnie przepychanki polityczne, przemiany gospodarcze w regionie i emocjonują ludzkie sprawy. Piszę o religii, ale też tym, co się buduje. Lubię odkrywać ciekawostki Nowej Soli, Kożuchowa, Otynia, Bytomia Odrzańskiego i Nowego Miasteczka oraz wielu innych miejscowości. Publikuję artykuły w Gazecie Lubuskiej oraz na portalach www.gazetalubuska.pl i www.nowasol.naszemiasto.pl.
Chętnie napiszę o Twojej sprawie, wydarzeniu, które organizujesz lub sukcesie, którym chcesz się pochwalić.
Skończyłam filologię polską w Zielonej Górze i dziennikarstwo w Poznaniu. W Gazecie Lubuskiej pracuję od 2016 r.

Polska Press Sp. z o.o. informuje, że wszystkie treści ukazujące się w serwisie podlegają ochronie. Dowiedz się więcej.

Jesteś zainteresowany kupnem treści? Dowiedz się więcej.

© 2000 - 2024 Polska Press Sp. z o.o.