Kto jest głodny pieniędzy na rozbudowę stołówek?

Czytaj dalej
Fot. Tomasz Rusek
Jarosław Miłkowski

Kto jest głodny pieniędzy na rozbudowę stołówek?

Jarosław Miłkowski

1 stycznia wchodzi w życie nowy rządowy program „Posiłek w szkole i w domu”. Do 2023 r. lubuskie szkoły będą mogły dostać w sumie 5 mln zł na rozbudowę stołówek. Zrzeszenie lubuskich gmin mówi: - To za mało!

- My nie chcemy takich pieniędzy. To rozwiązanie to pułapka – mówi Wadim Tyszkiewicz, prezydent Nowej Soli, który jest też prezesem Zrzeszenia Gmin Województwa Lubuskiego.

Zrzeszenie, do którego należą wszystkie 82 lubuskie gminy, odniosło się właśnie do nowego rządowego programu „Posiłek w szkole i w domu”. W latach 2019-2023 na wszystkie lubuskie szkoły w ramach programu jest 5 mln zł, a pojedyncza szkoła będzie mogła dostać maksymalnie do 80 tys. zł. W Gorzowie chętna jest SP 20.

 • Na ile pieniędzy może liczyć pojedyncza szkoła?
 • Ile pieniędzy musi dorzucić gmina?
 • Kto jest chętny na dofinansowanie?

CZYTAJ WIĘCEJ:

Pozostało jeszcze 87% treści.

Jeżeli chcesz przeczytać ten artykuł, wykup dostęp.

Zaloguj się, by czytać artykuł w całości
 • Prenumerata cyfrowa

  Czytaj ten i wszystkie artykuły w ramach prenumeraty już od 3,69 zł dziennie.

  już od
  3,69
  /dzień
Jarosław Miłkowski

Jestem dziennikarzem gorzowskiego działu miejskiego "Gazety Lubuskiej". Zajmuję się tym, co na co dzień dzieje się w Gorzowie - opisuję to, co dzieje się w magistracie, przyglądam się miejskim inwestycjom, jestem też blisko Czytelników. Często piszę teksty o problemach, z którymi mieszkańcy przychodzą do naszej redakcji w Gorzowie (Park 111, ul. Sikorskiego 111, II piętro). Poza tym bliskie mi są tematy związane z Kościołem. Od dzieciństwa jestem też miłośnikiem żużla, więc zajmuję się też tą dyscypliną sportu. Gdy żużlowcy rozgrywają sparingi, turnieje szkoleniowe a także jeżdżą w turniejach za granicą Polski, wybieram się tam z aparatem fotograficznym.

Polska Press Sp. z o.o. informuje, że wszystkie treści ukazujące się w serwisie podlegają ochronie. Dowiedz się więcej.

Jesteś zainteresowany kupnem treści? Dowiedz się więcej.

© 2000 - 2024 Polska Press Sp. z o.o.