Kto nie może pogodzić się z przeszłością Zielonej Góry? Ktoś popisał kamień oraz tablicę pamiątkową, na których upamiętniono synagogę

Czytaj dalej
Fot. Magda Weidner
Natalia Dyjas

Kto nie może pogodzić się z przeszłością Zielonej Góry? Ktoś popisał kamień oraz tablicę pamiątkową, na których upamiętniono synagogę

Natalia Dyjas

Ktoś popisał kamień oraz tablicę pamiątkową, na których upamiętniono synagogę, zniszczoną w czasie Nocy Kryształowej. Pojawiły się na nich m.in. symbole, związane z neonazizmem.

O sprawie poinformował na swoim profilu facebookowym Wojciech Kozłowski (dyrektor zielonogórskiego BWA). Zielonogórzanin starał się zamazać stworzone przez kogoś napisy w tym m.in. „Jude raus”. W swoim wpisie skrytykował też antysemickie postawy. Sprawa została zgłoszona na policję. A jak podkreśla W. Kozłowski, takie napisy w naszym mieście są obecne na murach od lat.

O sprawie poinformował na swoim profilu facebookowym Wojciech Kozłowski (dyrektor zielonogórskiego BWA). Zielonogórzanin starał się zamazać stworzone przez kogoś napisy w tym m.in. „Jude raus”. 

Pozostało jeszcze 78% treści.

Jeżeli chcesz przeczytać ten artykuł, wykup dostęp.

Zaloguj się, by czytać artykuł w całości
  • Prenumerata cyfrowa

    Czytaj ten i wszystkie artykuły w ramach prenumeraty już od 2,46 zł dziennie.

    już od
    2,46
    /dzień
Natalia Dyjas

Dziennikarka zielonogórskiego działu miejskiego. Ważne są dla mnie codzienne problemy mieszkańców, sprawy społeczne i kulturalne naszego regionu.

Dodaj pierwszy komentarz

Komentowanie artykułu dostępne jest tylko dla zalogowanych użytkowników, którzy mają do niego dostęp.
Zaloguj się

plus.gazetalubuska.pl

Polska Press Sp. z o.o. informuje, że wszystkie treści ukazujące się w serwisie podlegają ochronie. Dowiedz się więcej.

Jesteś zainteresowany kupnem treści? Dowiedz się więcej.

© 2000 - 2019 Polska Press Sp. z o.o.