Kto pomoże nam posprzątać rzeczkę Srebrną? [WIDEO]

Czytaj dalej
Tomasz Rusek

Kto pomoże nam posprzątać rzeczkę Srebrną? [WIDEO]

Tomasz Rusek

Jest piękna, klimatyczna i jest... zawalona śmieciami. - Posprzątajmy Srebrną! - mówi więc Zbigniew Rudziński. My jesteśmy na tak!

Opony, stara wanienka, masa reklamówek, butelek, coś, co wygląda jak chlapacze od ciężarówki, gruz, folie - takie „skarby” znaleźliśmy w kilka minut podczas niedawnego spaceru wzdłuż rzeczki Srebrnej. A dookoła: roztrzaskaną lodówkę, masę gruzu, butelek, dachówek.

- To moja ulubiona trasa na kijki. Cisza, spokój. Słychać tylko ćwierkające ptaki i szum rzeki. Serce mnie boli, jak widzę te śmieci. Przecież same się nie przyniosły... - mówi Danuta Wikarczyk, którą spotkamy na trasie.

Tata rowerzysta z synem i córką (też na rowerach) dodaje: - Niektóre odpadki leżą tu latami. Naklejki wypłowiały, zieleń na nie wchodzi. Szkoda, że taką ścieżkę sami sobie psujemy - dodaje. Zwraca uwagę na ślady opon. - Ludzie tu podjeżdżają i zrzucają z bagażników gruz czy o, jak tutaj, lodówkę, i odjeżdżają. Szkoda słów - mówi jeszcze.

Czytaj więcej w serwisie plus.gazetalubuska.pl

Tomasz Rusek

Gorzów to moje ukochane miasto. Tutaj się urodziłem, tutaj mieszkam. Interesuję się leżeniem, oglądaniem seriali oraz braniem urlopów. Bardzo ciekawi mnie wszystko, co dzieje się w powiecie międzyrzeckim. Piszcie do mnie śmiało: trusek@gazetalubuska.pl

Dodaj pierwszy komentarz

Komentowanie artykułu dostępne jest tylko dla zalogowanych użytkowników, którzy mają do niego dostęp.
Zaloguj się

plus.gazetalubuska.pl

Polska Press Sp. z o.o. informuje, że wszystkie treści ukazujące się w serwisie podlegają ochronie. Dowiedz się więcej.

Jesteś zainteresowany kupnem treści? Dowiedz się więcej.

© 2000 - 2019 Polska Press Sp. z o.o.