Kto pomoże nam posprzątać rzeczkę Srebrną? [WIDEO]

Czytaj dalej
Tomasz Rusek

Kto pomoże nam posprzątać rzeczkę Srebrną? [WIDEO]

Tomasz Rusek

Jest piękna, klimatyczna i jest... zawalona śmieciami. - Posprzątajmy Srebrną! - mówi więc Zbigniew Rudziński. My jesteśmy na tak!

Opony, stara wanienka, masa reklamówek, butelek, coś, co wygląda jak chlapacze od ciężarówki, gruz, folie - takie „skarby” znaleźliśmy w kilka minut podczas niedawnego spaceru wzdłuż rzeczki Srebrnej. A dookoła: roztrzaskaną lodówkę, masę gruzu, butelek, dachówek.

- To moja ulubiona trasa na kijki. Cisza, spokój. Słychać tylko ćwierkające ptaki i szum rzeki. Serce mnie boli, jak widzę te śmieci. Przecież same się nie przyniosły... - mówi Danuta Wikarczyk, którą spotkamy na trasie.

Tata rowerzysta z synem i córką (też na rowerach) dodaje: - Niektóre odpadki leżą tu latami. Naklejki wypłowiały, zieleń na nie wchodzi. Szkoda, że taką ścieżkę sami sobie psujemy - dodaje. Zwraca uwagę na ślady opon. - Ludzie tu podjeżdżają i zrzucają z bagażników gruz czy o, jak tutaj, lodówkę, i odjeżdżają. Szkoda słów - mówi jeszcze.

Czytaj więcej w serwisie plus.gazetalubuska.pl

Tomasz Rusek

Gorzów to moje ukochane miasto. Tutaj się urodziłem, tutaj mieszkam. Aktualnie na Górczynie. Lubię pożartować, więc śmiało mogę napisać, że interesuję się leżeniem, oglądaniem seriali oraz braniem urlopów. Wy też?
Z Gazetą Lubuską współpracuję od 2002 r., a pracuję w niej trzy lata krócej. Kiedy ten czas zleciał?
Zawodowo bardzo ciekawi mnie wszystko, co dzieje się w powiecie międzyrzeckim (Międzyrzecz, Skwierzyna, Trzciel, Bledzew, Pszczew, Przytoczna). Piszę nie tylko artykuły z tych i o tych okolicach, ale robię też tam wiele zdjęć, którymi chętnie się z Wami dzielę. Dodatkowo od 2019 r. z radością administruję facebookowym profilem Głos Międzyrzecza i Skwierzyny, gdzie znajdziecie wiele ciekawych informacji i kapitalnych zdjęć z tej części woj. lubuskiego. Jesteśmy czynni całą dobę!
Jeśli mieszkacie w okolicy, koniecznie tam zajrzyjcie, polubcie profil i bądźcie z nami. Z "nami", bo jest nas tam już ponad 14 tysięcy!
Oczywiście zajmuję się życiem Gorzowa: gospodarką komunalną, inwestycjami, transportem, administracją publiczną, lokalnym samorządem.
Piszcie do mnie śmiało: trusek@gazetalubuska.pl. Czekam na Wasze wiadomości!

Dodaj pierwszy komentarz

Komentowanie artykułu dostępne jest tylko dla zalogowanych użytkowników, którzy mają do niego dostęp.
Zaloguj się

plus.gazetalubuska.pl

Polska Press Sp. z o.o. informuje, że wszystkie treści ukazujące się w serwisie podlegają ochronie. Dowiedz się więcej.

Jesteś zainteresowany kupnem treści? Dowiedz się więcej.

© 2000 - 2020 Polska Press Sp. z o.o.