Kto przejmie mandat radnego w gminie Żary? Wybory 15 maja

Czytaj dalej
Fot. Grzegorz Kozakiewicz
Lucyna Makowska

Kto przejmie mandat radnego w gminie Żary? Wybory 15 maja

Lucyna Makowska

Do walki o fotel odwołanego radnego swoich kandydatów zgłosiły dwa komitety. Jeden to Komitet Wyborczy Wyborców Krzysztofa Majewskiego, który w wyborach w 2014 roku przegrał kilkoma głosami z Marianem Peszkiem, drugi to Komitet Wyborczy Wyborców Tadeusza Wojtiuka.

Obaj panowie mieszkają w Mirostowicach Górnych. Pierwszy jest policjantem, drugi emerytowanym naczelnikiem wydziału komunikacji w żarskim starostwie.

Wybory uzupełniające odbędą się w gminie 15 maja. Poprzedni przewodniczący rady stracił mandat po skazaniu go prawomocnym wyrokiem za kupowanie głosów w wyborach. Gdy sprawa wyszła na jaw, początkowo zaprzeczał, by za wódkę i zakąskę miał zjednywać sobie wyborców, ale gdy śledczy przycisnęli wszystkich „kupionych” do muru, od razu się przyznali. Radny nie mając wyjścia zrobił to samo, sam poddał się karze. Tak utracił mandat.

- Komitety będą pełnić dyżury do 5 kwietnia do 24.00, na wypadek, gdyby zmieniły zdanie i chciały zgłosić innego kandydata- mówi Zofia Maciejewska -Dżugała, z KWW Tadeusza Wojtiuka.

Zofia Maciejewska-Dżugała jest zastępcą szefa komisji wyborczej.
Grzegorz Kozakiewicz Zofia Maciejewska-Dżugała jest zastępcą szefa komisji wyborczej.
Lucyna Makowska

Polska Press Sp. z o.o. informuje, że wszystkie treści ukazujące się w serwisie podlegają ochronie. Dowiedz się więcej.

Jesteś zainteresowany kupnem treści? Dowiedz się więcej.

© 2000 - 2024 Polska Press Sp. z o.o.