Kto za Grzegorzem Schetyną, a kto przeciw?

Czytaj dalej
Fot. Jacek Smarz
Sławomir Bobbe

Kto za Grzegorzem Schetyną, a kto przeciw?

Sławomir Bobbe

Platformę Obywatelską czeka najpierw wybór przewodniczącego klubu, potem szefa całej partii. Jak zachowają się w tej sprawie lokalni posłowie?

Działacze Platformy mówią, oczywiście zastrzegając anonimowość, że dopóki nie objawi się kandydat, który byłby w stanie zagrozić Grzegorzowi Schetynie nikt nie będzie się wychylał. Tym bardziej, że wielu polityków PO pamięta, jak wyglądały ostatnie wybory - najpierw wycofał się z konkurencji Borys Budka, a jedyny kontrkandydat Tomasz Siemoniak, złożył broń na krótko przed samym przed głosowaniem.

Schetyna będzie chciał przeciągnąć moment wyborów nowego przewodniczącego na okres po wyborach prezydenckich. Da mu to czas na zorganizowanie się, a w przypadku dobrego wyniku - kolejny argument do obrony. Część działaczy jednak prze do wyborów przewodniczącego już teraz, by to ewentualnie nowa osoba nadała kampanii prezydenckiej nowej siły. - Tak czy inaczej materia jest delikatna, Schetyna jest świetnym gościem od gier gabinetowych, jest przy tym pamiętliwy. A to oznacza, że trzech lat które zostały do następnych wyborów może nie wystarczyć, by zapomniał kto był za nim, a kto przeciw niemu - ocenia jeden z działaczy.

Pozostało jeszcze 64% treści.

Jeżeli chcesz przeczytać ten artykuł, wykup dostęp.

Zaloguj się, by czytać artykuł w całości
  • Prenumerata cyfrowa

    Czytaj ten i wszystkie artykuły w ramach prenumeraty już od 3,69 zł dziennie.

    już od
    3,69
    /dzień
Sławomir Bobbe

Polska Press Sp. z o.o. informuje, że wszystkie treści ukazujące się w serwisie podlegają ochronie. Dowiedz się więcej.

Jesteś zainteresowany kupnem treści? Dowiedz się więcej.

© 2000 - 2024 Polska Press Sp. z o.o.