Kto zarabia w Lubuskiem aż 6 tys. zł?

Czytaj dalej
Fot. archiwum GL
Jarosław Miłkowski

Kto zarabia w Lubuskiem aż 6 tys. zł?

Jarosław Miłkowski

Pierwsza tegoroczna wypłata Lubuszanina wyniosła 2.633 zł . To o 413 zł mniej od średniej krajowej. Sprawdzamy, ile można zarobić w każdej części regionu.

- Wzrost zarobków powinien się utrzymywać jeszcze przez wiele lat. Może nie zawsze będzie to na poziomie około 7 proc., ale na 2 proc. to już tak – mówi Jerzy Korolewicz, prezes Zachodniej Izby Przemysłowo-Handlowej w Gorzowie. Urząd Statystyczny w Zielonej Górze opublikował właśnie dane dotyczące zarobków w styczniu tego roku. Mówią one, że zarabiamy średnio 3.684 zł brutto, czyli 2.633 zł na rękę. W porównaniu do stycznia 2016 r. nasze zarobki wzrosły o 6,7 proc.

Kto nie powinien narzekać na zarobki? Najbardziej poszukiwanym pracownikiem jest…

Więcej przeczytasz w piątek (2 marca) w papierowym wydaniu Gazety Lubuskiej oraz w serwisie plus.gazetalubuska.pl

Jarosław Miłkowski

Jestem dziennikarzem gorzowskiego działu miejskiego "Gazety Lubuskiej". Zajmuję się tym, co na co dzień dzieje się w Gorzowie - opisuję to, co dzieje się w magistracie, przyglądam się miejskim inwestycjom, jestem też blisko Czytelników. Często piszę teksty o problemach, z którymi mieszkańcy przychodzą do naszej redakcji w Gorzowie (Park 111, ul. Sikorskiego 111, II piętro). Poza tym bliskie mi są tematy związane z Kościołem. Od dzieciństwa jestem też miłośnikiem żużla, więc zajmuję się też tą dyscypliną sportu. Gdy żużlowcy rozgrywają sparingi, turnieje szkoleniowe a także jeżdżą w turniejach za granicą Polski, wybieram się tam z aparatem fotograficznym.

Polska Press Sp. z o.o. informuje, że wszystkie treści ukazujące się w serwisie podlegają ochronie. Dowiedz się więcej.

Jesteś zainteresowany kupnem treści? Dowiedz się więcej.

© 2000 - 2024 Polska Press Sp. z o.o.