AG

Kto zostanie nowym prezesem stadniny

AG

Prezes Agencji Nieruchomości Rolnych poinformował, że na stanowiska prezesa stadniny koni w Janowie Podlaskim zostanie rozpisany konkurs.

Nie wiadomo jeszcze, kiedy dokładnie konkurs na nowego prezesa stadniny zostanie rozpisany. Szef ANR Waldemar Humięcki powiedział jednak, że trwają na ten temat rozmowy z ministrem rolnictwa, ustalane są kryteria, a interesujące będą wnioski ze spotkania Rady ds. Hodowli Koni, które odbędzie się w najbliższy poniedziałek. Szef Agencji Nieruchomości Rolnych zaznaczył, że raczej nie zostanie powołany nowy pełniący obowiązki prezesa stadniny w Janowie Podlaskim. „Na miejsca obecnego pełniącego obowiązki prezesa Marka Skomorowskiego też trzeba by powołać osobę pełniącą obowiązki i powinien być to nie gorszy kandydat, a o taką osobę jest trudno” - pisze TVN24.

W poniedziałek Skomo-rowski „oddał się do dyspozycji” ministra rolnictwa. Miało to związek z „nagonką medialną”. Jednocześnie Humięcki powiedział, że nie wyobraża sobie, aby na stanowisko prezesa stadniny powrócił odwołany w lutym Marek Trela. We wtorek media obiegła informacja, że w paszy, którą karmione były konie, mogły się znajdować niedozwolone, śmiertelne dla tych zwierząt, antybiotyki. Śledztwo w tej sprawie prowadzi aktualnie Prokuratura Okręgowa w Lublinie.

AG

AG

Polska Press Sp. z o.o. informuje, że wszystkie treści ukazujące się w serwisie podlegają ochronie. Dowiedz się więcej.

Jesteś zainteresowany kupnem treści? Dowiedz się więcej.

© 2000 - 2024 Polska Press Sp. z o.o.