Edward Gurban

Które dziecko nie lubi przedszkola? Okaże się od września. Trwają zapisy do placówek

Dzieci z publicznego przedszkola nr 8 w Muzeum Miejskim w ubiegłym tygodniu skorzystały z bogatej oferty muzealnej Fot. Muzeum Miejskie w Nowej Soli Dzieci z publicznego przedszkola nr 8 w Muzeum Miejskim w ubiegłym tygodniu skorzystały z bogatej oferty muzealnej
Edward Gurban

Nowa Sól/Szprotawa. 1 marca rozpoczynają się zapisy do publicznych przedszkoli. O miejsca w nich mogą się starać rodzice dzieci 3, 4, 5 i 6-letnich, zamieszkałych na terenie naszych gmin. Jakie warunki trzeba spełnić? Ile jest miejsc?

W 2018 roku w dziewięciu nowosolskich przedszkolach opieką objętych zostanie ok. 1100 dzieci. - W ubiegłym roku stworzyliśmy dodatkowo cztery oddziały. Obecnie mamy około 350 wolnych miejsc, przy zachowaniu tych czterech dodatkowych oddziałów utworzonych na podstawie ubiegłorocznej rekrutacji w przedszkolach nr 6, 7, 9 i 12 - wyjaśnia kierownik Miejskiego Zespołu do Obsługi Przedszkoli w Nowej Soli, Alina Podlewska. - Od orzeczeń poradni pedagogiczno-psychologicznej o kształceniu specjalnym będzie zależało, czy niektóre oddziały, głównie w PP 7 i PP 9, będą liczyły 20, czy 25 dzieci.

Pozostało jeszcze 78% treści.

Jeżeli chcesz przeczytać ten artykuł, wykup dostęp.

Zaloguj się, by czytać artykuł w całości
  • Prenumerata cyfrowa

    Czytaj ten i wszystkie artykuły w ramach prenumeraty już od 3,69 zł dziennie.

    już od
    3,69
    /dzień
Edward Gurban

Polska Press Sp. z o.o. informuje, że wszystkie treści ukazujące się w serwisie podlegają ochronie. Dowiedz się więcej.

Jesteś zainteresowany kupnem treści? Dowiedz się więcej.

© 2000 - 2024 Polska Press Sp. z o.o.