Ktoś zgwałcił 18-latka. Osiedle jest przerażone

Czytaj dalej
Fot. Jarosław Miłkowski
Jarosław Miłkowski

Ktoś zgwałcił 18-latka. Osiedle jest przerażone

Jarosław Miłkowski

Na osiedlu Dolinki nieznany sprawca, grożąc nożem, zgwałcił w weekend 18-latka. Policja szuka gwałciciela. Grozi mu do 12 lat więzienia.

- Jesteśmy przerażeni. Do tej pory nic takiego tutaj się nie wydarzało. To w miarę spokojne osiedle – mówił nam wczoraj Marek Zadorowski z ul. Berlinga.
- Ja też się już boję. Mam dwie wnuczki. Jedna ma 20 lat, a druga jest cztery lata młodsza. Dobrze, że im się krzywda nie stała, bo też nieraz wracają po ciemku – dodawał Edward Blicharz z ul. Poniatowskiego.

To właśnie na tej ulicy, w pobliżu sklepu Biedronka, w weekend doszło do gwałtu.
We wczorajszym wydaniu „GL” informowaliśmy, że był to atak pedofila. Tak w sobotę przekazywała prokuratura. Teraz, za śledczymi, to prostujemy.
- Ofiarą jest jednak młody mężczyzna, który skończył 18 lat. Sprawca zagroził mu nożem i zgwałcił. Doszło do tego w nocy z piątku na sobotę, tuż po północy – informuje nas Roman Witkowski, rzecznik Prokuratury Okręgowej w Gorzowie. Nóż posłużył sprawcy jedynie do zastraszenia 18-latka. Jak udało nam się ustalić, po gwałcie chłopak trafił do szpital. Został już z niego wypisany.

Trwa już śledztwo w tej sprawie. Policjanci pod nadzorem prokuratury ustalają przebieg i sprawcę seksualnej napaści. – Zabezpieczone zostały ślady kryminalistyczne. Trwa intensywna praca nad tym, by zatrzymać sprawcę – dodaje rzecznik prokuratury. Do wczorajszego popołudnia sprawcy nie udało się znaleźć. Na razie nie wiadomo, w jakim wieku jest napastnik. Ofiara nie widziała bowiem jego twarzy.

W ręce policji wpadł jednak inny mężczyzna. – Pijany biegał po mieście i krzyczał, że jest pedofilem. Na razie nie wiążemy tych dwóch spraw. Nie można powiedzieć, że to jest ten mężczyzna, który napadl na 18-latka – przekazuje nam prok. Witkowski.
- To był czyn homoseksualny. O pedofilii możemy mówić, gdy ofiara nie przekracza 15 . roku życia – mówi „GL” Mieczysław Szympolski, seksuolog z Gorzowa. Jego zdaniem napaść z nożem, a później gwałt na 18-latku, ma znamiona psychopatyczne. – Musiała się tego dopuścić osoba całkowicie pozbawiona empatii – dodaje seksuolog.
- Do gwałtów na młodych mężczyznach nie dochodzi często. Tym bardziej w takich okolicznościach – mówi rzecznik prokuratury.
Za przestępstwo, do którego doszło w pobliżu Biedronki przy ul. Poniatowskiego, grozi kara od dwóch do 12 lat więzienia.

Jarosław Miłkowski

Jestem dziennikarzem gorzowskiego działu miejskiego "Gazety Lubuskiej". Zajmuję się tym, co na co dzień dzieje się w Gorzowie - opisuję to, co dzieje się w magistracie, przyglądam się miejskim inwestycjom, jestem też blisko Czytelników. Często piszę teksty o problemach, z którymi mieszkańcy przychodzą do naszej redakcji w Gorzowie (Park 111, ul. Sikorskiego 111, II piętro). Poza tym bliskie mi są tematy związane z Kościołem. Od dzieciństwa jestem też miłośnikiem żużla, więc zajmuję się też tą dyscypliną sportu. Gdy żużlowcy rozgrywają sparingi, turnieje szkoleniowe a także jeżdżą w turniejach za granicą Polski, wybieram się tam z aparatem fotograficznym.

Polska Press Sp. z o.o. informuje, że wszystkie treści ukazujące się w serwisie podlegają ochronie. Dowiedz się więcej.

Jesteś zainteresowany kupnem treści? Dowiedz się więcej.

© 2000 - 2024 Polska Press Sp. z o.o.