Kuratorzy oświaty się zmieniają

Czytaj dalej
Fot. Archiwum "GL"
Jarosław Miłkowski

Kuratorzy oświaty się zmieniają

Jarosław Miłkowski

Ewa Rawa jest nowym wicekuratorem lubuskiej oświaty. Zastąpiła Radosława Wróblewskiego. Na dymisję czeka kurator Bogna Ferensztajn.

Początek roku przynosi zmiany w Kuratorium Oświaty w Gorzowie. Na razie doszło do wymiany wicekuratora. Radosław Wróblewski, związany z Platformą Obywatelską, został zwolniony przez wojewodę lubuskiego Władysława Dajczaka niemal w ostatnich godzinach grudnia.

Kilka dni później na jego miejsce przyszła Ewa Rawa. Ma spore doświadczenie zawodowe, bo ostatnio pracowała w Wojewódzkim Ośrodku Metodycznym w Gorzowie, a wcześniej była dyrektorem wydziału diagnoz, analiz i strategii edukacyjnej w kuratorium. Prywatnie jest żoną jednego z gorzowskich radnych Prawa i Sprawiedliwości.

Za parę dni prawdopodobnie dojdzie też do wymiany kuratora. Dziś jest nim Bogna Ferensztajn, która pełni tę funkcję od listopada 2012 r. Ona sama dymisji spodziewa się lada dzień. - 22 stycznia wchodzi w życie ustawa, która oznacza dymisję wszystkich kuratorów w całej Polsce. Została ona wprowadzona przez Sejm przy okazji likwidacji obowiązku szkolnego dla sześciolatków. Za kilka dni spodziewam się więc nadejścia pisma z moją dymisją - mówiła nam wczoraj Ferensztajn.

Jarosław Miłkowski

Jestem dziennikarzem gorzowskiego działu miejskiego "Gazety Lubuskiej". Zajmuję się tym, co na co dzień dzieje się w Gorzowie - opisuję to, co dzieje się w magistracie, przyglądam się miejskim inwestycjom, jestem też blisko Czytelników. Często piszę teksty o problemach, z którymi mieszkańcy przychodzą do naszej redakcji w Gorzowie (Park 111, ul. Sikorskiego 111, II piętro). Poza tym bliskie mi są tematy związane z Kościołem. Od dzieciństwa jestem też miłośnikiem żużla, więc zajmuję się też tą dyscypliną sportu. Gdy żużlowcy rozgrywają sparingi, turnieje szkoleniowe a także jeżdżą w turniejach za granicą Polski, wybieram się tam z aparatem fotograficznym.

Polska Press Sp. z o.o. informuje, że wszystkie treści ukazujące się w serwisie podlegają ochronie. Dowiedz się więcej.

Jesteś zainteresowany kupnem treści? Dowiedz się więcej.

© 2000 - 2024 Polska Press Sp. z o.o.