Łukasz Koleśnik

Kursy autobusowe znikają z rozkładów, a bilety drożeją

– Jest ciężko. We wsi nie ma sklepu, lekarza, poczty. Z każdą sprawą trzeba jechać do Słubic – mówi Ewa Guzik, sołtys Kunic (przy autobusie). Fot. Renata Hryniewicz – Jest ciężko. We wsi nie ma sklepu, lekarza, poczty. Z każdą sprawą trzeba jechać do Słubic – mówi Ewa Guzik, sołtys Kunic (przy autobusie).
Łukasz Koleśnik

Kiedyś przez wsie jeździł autobus za autobusem. Teraz do niektórych miejscowości nie dojeżdża żaden. Kursów, nawet tych łączących miasta, jest coraz mniej. Co jest przyczyną?

Kunice, mała miejscowość w powiecie słubickim. Mieszka tutaj około 90 osób. Autobus liniowy do Słubic przez wioskę przejeżdża dwa razy ( 7.00, 13.00). W tym czasie większość mieszkańców pracuje.
– Jest ciężko. Raz, że to za mało, dwa, że drogo – mówi Ewa Guzik, sołtys Kunic. – Ostatnio bilet poszedł złotówkę do góry i płacimy 10,80 zł.

Pozostało jeszcze 93% treści.

Jeżeli chcesz przeczytać ten artykuł, wykup dostęp.

Zaloguj się, by czytać artykuł w całości
  • Prenumerata cyfrowa

    Czytaj ten i wszystkie artykuły w ramach prenumeraty już od 2,46 zł dziennie.

    już od
    2,46
    /dzień
Łukasz Koleśnik

Interesuje się sportem, głównie piłką nożną i koszykówką. Jestem zapalonym kibicem Borussii Dortmund. Biegam, dla zdrowia. Lubię kino, książkę, gry komputerowe. Nie mogę się rozstać z muzyką, więc pewnie mnie spotkasz ze słuchawkami na uszach. Studiowałem dziennikarstwo we Wrocławiu. O dziwo, pracuję jako dziennikarz. W Gazecie Lubuskiej jestem zatrudniony od kwietnia 2015 roku.

Dodaj pierwszy komentarz

Komentowanie artykułu dostępne jest tylko dla zalogowanych użytkowników, którzy mają do niego dostęp.
Zaloguj się

plus.gazetalubuska.pl

Polska Press Sp. z o.o. informuje, że wszystkie treści ukazujące się w serwisie podlegają ochronie. Dowiedz się więcej.

Jesteś zainteresowany kupnem treści? Dowiedz się więcej.

© 2000 - 2019 Polska Press Sp. z o.o.