Paweł Kozłowski (dab) (zeb) (pij)

Kurza twarz! To się na drogach porobiło!

Zdjęcie z wypadku na autostradzie dostaliśmy od strażaków z Sulęcina. Fot. KP PSP Sulęcin Zdjęcie z wypadku na autostradzie dostaliśmy od strażaków z Sulęcina.
Paweł Kozłowski (dab) (zeb) (pij)

Pożar ciężarówki z ptactwem na autostradzie A2 koło Torzymia. Ciężarówka zablokowała wjazd na obwodnicę Międzyrzecza.

We wtorek, 12 kwietnia rano na autostradzie A2 na wysokości Koryt (gmina Torzym w powiecie sulęcińskim) zapaliła się ciężarówka przewożąca indyki oraz kury. Do pożaru doszło na pasie ruchu w kierunku Poznania. Droga była przez jakiś czas zablokowana, a policja wyznaczyła objazd przez Torzym.

Ogień gasiły trzy jednostki straży pożarnej. Nikomu nic się nie stało. Tragiczny los spotkał, niestety, część zwierząt. Indyki i kury paliły się żywcem. Wiele zwierząt zostało przez ogień okaleczonych. Drób rozbiegł się wzdłuż autostrady A2. Kierowca, prawdopodobnie kiedy zobaczył wydobywający się z naczepy ogień, odpiął ją i ciągnikiem siodłowym odjechał na kilkanaście metrów.

Nietypowy był też wypadek z minionego poniedziałku pod Międzyrzeczem. Na południowym (czyli od strony Zielonej Góry) węźle obwodnicy tego miasta, tuż przed wjazdem na trasę szybkiego ruchu S3, przewróciła się ciężarówka z naczepą.
Do wypadku doszło o 9.25 na łuku drogi łuku drogi łączącej obwodnicę z rondem. Pojazd zjechał na pobocze i zatarasował przejazd, dlatego policjanci wyznaczyli objazdy starą „trójką” przez Nietoperek i Kaławę.

Kierowca wyszedł z tego zdarzenia bez szwanku. Miejsce zabezpieczyli strażacy zawodowi z jednostki ratowniczo-gaśniczej w Międzyrzeczu. Ciężarówka została wyciągnięta z rowu ponad dwie godziny później.

Prawdopodobną przyczyną wypadku był błąd kierowcy ciężarówki. Na tym odcinku obowiązuje ograniczenie prędkości do 40 km na godzinę. W dodatku jezdnia ma tylko jeden pas. Doszło już tam do kilku podobnych kolizji. Dlatego radzimy zachować w tym miejscu szczególną ostrożność.

Paweł Kozłowski (dab) (zeb) (pij)

Dodaj pierwszy komentarz

Komentowanie artykułu dostępne jest tylko dla zalogowanych użytkowników, którzy mają do niego dostęp.
Zaloguj się

plus.gazetalubuska.pl

Polska Press Sp. z o.o. informuje, że wszystkie treści ukazujące się w serwisie podlegają ochronie. Dowiedz się więcej.

Jesteś zainteresowany kupnem treści? Dowiedz się więcej.

© 2000 - 2020 Polska Press Sp. z o.o.