Latem popływamy na basenie w Żarach [ZDJĘCIA]

Czytaj dalej
Fot. Małgorzata Fudali Hakman
Małgorzata Fudali Hakman

Latem popływamy na basenie w Żarach [ZDJĘCIA]

Małgorzata Fudali Hakman

26 czerwca nastąpi uroczyste otwarcie basenu miejskiego w Żarach. Ma być spektakularnie i nowocześnie. Z tego powodu do Żar zawita popularna „Motylia” czyli Otylia Jędrzejczak.

26 czerwca nastąpi uroczyste otwarcie basenu miejskiego w Żarach.Ma być spektakularnie i nowocześnie. Z tego powodu do Żar zawita popularna „Motylia” czyli Otylia Jędrzejczak.

Basen, jak mówią o nim mieszkańcy jest kompaktowy, ale trzeba przyznać robi z bliska bardzo dobre wrażenie. Wszystko nowoczesne i położone w pięknym miejscu, wśród drzew Zielonego Lasu. Woda w nieckach jest podgrzewana. Zaplecze sanitarne i szatnie pachną czystością. Przygotowano specjalne miejsca do wypoczynku na piasku, pod palmami, plac zabaw dla dzieci i strefę ze Spongebobem. Otylia Jędrzejczak przeprowadzi 3 treningi dla dzieci wyłonionych w drodze konkursu. –Będziemy monitorować cały rok frekwencję na basenie i jeżeli okaże się, że brakuje miejsca,mamy w planach dobudowanie jeszcze jednej niecki- zapewnia burmistrz Danuta Madej. Wstęp w dzień otwarcia jest bezpłatny.

Drugie podejście

Inwestycja kosztowała miasto około 16 milionów. Decyzję o budowie kompleksu podjął jeszcze poprzedni burmistrz miasta, Wacław Maciuszonek. Umowę z wykonawcą basenu podpisał kilka dni przed złożeniem urzędu. Nie od dzisiaj wiemy, że pośpiech jest wskazany przy łapaniu pcheł. Niestety okazało się, że podrzucone następnym włodarzom miasta kukułcze jajko, było nie do końca świeże. W ubiegłym roku oddano niecki basenowe i teren przy basenie. Nie można było go jednak udostępnić mieszkańcom do użytkowania, ponieważ budynek, który miał mieścić szatnie i zaplecze sanitarne, okazał się niezdatny do remontu. Podjęto wtedy decyzję, że basen zostanie otwarty oficjalnie dopiero w 2016. Po budowie nowego zaplecza i zagospodarowaniu terenu przed basenem, zbudowaniu dróg dojazdowych oraz wybudowaniu parkingów, można go wreszcie otworzyć po raz drugi. Basen będzie czynny od 10.00 do 20.00. O 11.00 zaplanowano uroczyste otwarcie kompleksu. Kto pierwszy wskoczy do wody, zobaczymy w niedzielę.

Małgorzata Fudali Hakman


  • Praca dziennikarza to dla mnie pasja i swego rodzaju misja.

  • Od dziecka chciałam być dziennikarzem i cieszę się, że mogę robić to co kocham.

  • Utrwalam piękno naszego regionu na zdjęciach. 


STRONA AUTORA


Wykształcenie


Studiowałam na Uniwersytecie Wrocławckim filologię polską u kultowych profesorów Jana Miodka i Jerzego Woronczaka. W czasie studiów uczestniczyłam w ruchu studenckim, oragnizującym marsze wolnościowe we Wrocławiu. 


Zainteresowania


Interesuję się historią powszechną, Polski i przede wszytkim lokalną. Zostałam wychowana w atmosferze wolności i patryiotyzmu. Są to dla mnie nieprzemijające wartości.


MÓJ ARTYKUŁ O LOKALNEJ HISTORII


Z zamiłowania jestem sportowcem z krwi i kości. 25 lat uprawiałam piłkę reczną i mam na swoim koncie złoty medal mistrzostw Polski Wyższych Uczelni. 


TO PRÓBKA MOJEGO ARTYKUŁU SPORTOWEGO

Polska Press Sp. z o.o. informuje, że wszystkie treści ukazujące się w serwisie podlegają ochronie. Dowiedz się więcej.

Jesteś zainteresowany kupnem treści? Dowiedz się więcej.

© 2000 - 2024 Polska Press Sp. z o.o.